W dziale | Fakty

Kronika strażacka: wypadek na Nowodworskiej i pożar lasu

Opublikowany 26.09.2016

lubartow-nowodworska-iW okresie 19-25.09. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 12 zdarzeń, w tym 5 pożarów i 7 miejscowych zagrożeń.

W dniu 20.09. o godz. 12:55 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Lubartów ul. Nowodworska. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej, okazało się, że doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych, którymi podróżowały łącznie 4 osoby. Poszkodowana była jedna osoba – kobieta w widocznej ciąży, która kierowała samochodem marki Ford. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej do momentu przybycia zespołu pogotowia ratunkowego oraz odłączeniu instalacji elektrycznych w pojazdach. W działaniach brały udział dwa zastępy z KP PSP w Lubartowie. Przypuszczalną przyczynę zdarzenia ustala policja.

W dniu 23.09. o godz. 13:55 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Giżyce, gm. Michów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej, okazało się, że spaleniu uległ młodnik sosnowy na powierzchni około 0,2 ha. Pożar obejmował drzewa od poziomu gruntu do wysokości ok. 3 metrów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz do całkowitego ugaszenia pożaru. W działaniach brał udział jeden zastęp z KP PSP w Lubartowie oraz zastęp OSP Michów i OSP Giżyce. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było zaprószenie ognia.

KP PSP Lubartów

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7611).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.