W dziale | Fakty

Wypadek w Białobrzegach

Opublikowany 04.07.2016

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od 27.06.do 03.07. na terenie chronionym przez komendę powstały 32 zdarzenia, w tym 11 pożarów i 20 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

 01.07. o godz. 5:33 do straży pożarnej wpłynęła informacja o wypadku z udziałem samochodu osobowego na drodze krajowej nr 48 w Białobrzegach, gm. Kock. Kierujący pojazdem uderzył w przydrożne drzewo, a siła uderzenia spowodowała urwanie przedniej części samochodu. Autem podróżowały dwie osoby – zostały zabrane do szpitala przez pogotowie ratunkowe. Straż pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia, sprawdziła pojazd pod kątem wycieków substancji naftowych, a także odłączyła instalację elektryczną. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Lubartów oraz OSP z Kocka i Przytoczna.

 02.07. o godz. 20:37 do straży pożarnej wpłynęła informacja o zerwaniu linii energetycznej i uszkodzeniu transformatora w miejscowości Rudka Gołębska, gm. Kamionka. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej okazało się, że topola przewróciła się na transformator, uszkadzając jednocześnie linie niskiego i średniego napięcia na odcinku około 200 m, blokując jednocześnie drogę. Straż pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia i usunęła gałęzie i drzewa blokujące przejazd na drodze. W działaniach brały udział cztery zastępy straży pożarnej z KP PSP w Lubartowie i OSP w Kamionce, Samoklęskach i Abramowie.

W wyżej wymienionym okresie odnotowano 9 zdarzeń związanych ze złamaniem drzew lub konarów spowodowanych silnym wiatrem.

Materiał: KP PSP

BiałobrzegiBiałobrzegi2

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7605).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.