W dziale | Fakty

Wypadek w Serocku, jedna osoba zginęła

Opublikowany 18.02.2020

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 10.02. do dnia 16.02. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 13 zdarzeń, w tym 2 pożary i 11 miejscowych zagrożeń.

W dniu 16.02. o godz. 0256 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Serock, gm. Firlej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się , że przy drodze powiatowej 1539L na trasie Lisów – Firlej poza jezdnią znajduje się samochód osobowy Seat Ibiza. Wszystkie podróżujące osoby (3 mężczyzn oraz 2 kobiety) znajdowały się poza pojazdem. Z uwagi na liczbę oraz stan osób poszkodowanych, na terenie działań przeprowadzony został triage przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Podczas działań ratowniczych lekarz stwierdził zgon 1 z kobiet uczestniczących w zdarzeniu. Pozostałe osoby zostały przetransportowane przez kolejne ZRM do szpitali. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastępy: OSP z Firleja i OSP z Brzezin.

W tym samym dniu o 04.58 SK KP PSP w Lubartowie otrzymało kolejne zgłoszenie o wypadku drogowym.  W miejscowości Nowodwór Piaski przy drodze krajowej DK 19 samochód marki Volkswagen Caravelle, którym podróżowało 8 osób ( 4 dzieci, 4 dorosłe) zjechał na pobocze i przewrócił się na prawy bok. Przed przyjazdem służb ratowniczych wszystkie osoby znajdowały się poza pojazdem. Do szpitala na dalsze badania przetransportowana została 1 kobieta. Czwórce dzieci, które nie odniosły żadnych obrażeń Zespół Ratownictwa Medycznego zapewnił komfort termiczny. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Brzezin.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6530).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.