W dziale | Fakty

Wypadki na Nowodworskiej i Słowackiego

Opublikowany 10.12.2013

Drzewo Lubartów ul. SławińskiegoW ostatnim tygodniu Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie interweniowała wiele razy. Miały miejsce 23 zdarzenia, w tym 2 pożary, 21 miejscowe zagrożenia.

5 grudnia doszło w Michowie do kolizji drogowej. Natomiast w Sobolewie Kolonii, gm. Firlej doszło do pożaru stodoły. Pożarem objęty był cały budynek stodoły oraz dwie komórki bezpośrednio przyległe do stodoły. Zagrożony był budynek mieszkalny oraz pobliski budynek inwentarski. Osób poszkodowanych nie było. Panowało bardzo duże zadymienie i wiał porywisty wiatr, co podsycało ogień i w znacznym stopniu utrudniało prowadzenie akcji gaśniczej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu wody i piany z trzech linii gaśniczych na palącą się stodołę oraz prądu wody w obronie budynku mieszkalnego i inwentarskiego. Ze względu na duże zadymienie ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia zostały oddymione. Składowane wewnątrz stodoły siano i słomę wyniesiono na zewnątrz i dokładnie przelano wodą. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG w Lubartowie, oraz zastęp OSP Firlej, OSP Serock i dwa zastępy OSP Kamionka.

Strażacy musieli interweniować kilka razy w przypadku drzew przewróconych na jezdni. Usuwano je w miejscowości Brzeźnica Leśna, Bykowszczyzna, Ostrówek, Lubartów, Kozłówka, Samoklęski Kolonia, Górka Lubartowska oraz Czerwonka.

6 grudnia z uwagi na bardzo śliską nawierzchnię jezdni doszło do kolizji drogowych w Łucce, Łucce Kolonii, Stoczku Kockim oraz Samoklęskach, gdzie  bardzo duży konar drzewa spadł na jezdnię tuż przed samochodem osobowym. Kierowca nie zdążył wyhamować i uderzył w drzewo zalegające na jezdni rozbijając przód samochodu. Tego dnia doszło również do dwóch wypadków w Lubartowie na obwodnicy i na ul. Słowackiego. Jedna osoba z urazem ręki przewieziona została do szpitala w Lubartowie.

PSP w Lubartowie asp. sztab. Paweł Krupa/opr. Red.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA Wyp. Lubartów ul. Słowackiego 1 Wyp. Lubartów ul. Słowackiego 2 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7478).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.