W dziale | Fakty

XV BAL KARNAWAŁOWY

Opublikowany 27.02.2020

Niepełnosprawni z województwa lubelskiego bawili na Balu Karnawałowym, którego organizatorem było Stowarzyszenie „Nasz Dom” i Dom Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim. Impreza odbyła się 21 lutego w siedlisku „Gościnne Progi” w Lubartowie.

Impreza jest wspaniałą okazją do zabawy, nawiązywania nowych znajomości, przełamywania barier. Wspólna zabawa powoduje otwarcie się na świat, na nowych ludzi. Tego typu inicjatywy dążą do integracji środowiska osób pełnosprawnych z niepełnosprawnymi. Na balu przewidziano wiele atrakcji. m.in. fotobudka oraz konkursy w trakcie zabawy. Z zaproszenia do udziału we wspólnej zabawie karnawałowej skorzystali niepełnosprawni z Kalinki, Krasnegostawu, Leopoldowa, Lublina, Matczyna, Krzesimowa, Świdnika, Kocka, Jam, Ostrowa Lubelskiego, Kaniego, Popkowic i Lubartowa. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Zarządu Powiatu Lubartowskiego: Ewy Zybały – Starosty Lubartowskiego, Lucjana Mileszczyka – Wicestarosty i Radosława Guza – członka Zarządu Powiatu oraz Tomasza Marzędy – Przewodniczącego Rady Powiatu Lubartowskiego. Prezes Stowarzyszenia „Nasz Dom” Grażyna Kosmala i dyrektor DPS w Ostrowie Lubelskim Tadeusz Fituch serdecznie powitali wszystkich przybyłych na bal, dziękując równocześnie licznym sponsorom, dzięki wsparciu których możliwe było po raz kolejny zorganizowanie imprezy dla tak wielu niepełnosprawnych.

Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez podopiecznych DPS w Ostrowie Lubelski i smacznym obiedzie rozpoczęła się zabawa. Do tańca przygrywał po raz kolejny Zespół 4You, a organizatorów wspierali wolontariusze z ZS w Ostrowie Lubelskim, z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Paderewski w Lublinie oraz PWS w Białej Podlaskiej.

Najważniejsze jest to, że osoby niepełnosprawne mogą się ze sobą zintegrować. Przekazać sobie nawzajem tę dawkę miłości i radości. Pracując z takimi ludźmi, widzę w nich ogromną radość , ludzie zupełnie zdrowi są bardziej zamknięci, boją się, mają więcej kompleksów, a osoby niepełnosprawne są tak otwarte. Płynie
od nich niesamowity przekaz i chciałabym, żeby nasi uczniowie tego się od nich uczyli
– mówi Ewa Bunia, pedagog, opiekun Koła Wolontariatu przy ZS w Ostrowie Lubelskim.

Jak zawsze na balu nie zabrakło dobrej muzyki z najnowszymi przebojami, wyśmienitej kuchni i suto zastawionych stołów, profesjonalnej, życzliwej obsługi i świetnej zabawy oraz poczucia, że uczestniczymy nie tylko w bardzo fajnej imprezie, ale także w spotkaniu prawdziwych przyjaciół – podsumowuje imprezę Grażyna Kosmala.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali drobne upominki – serduszka z masy solnej wykonane przez mieszkańców DPS w Ostrowie Lubelskim.

Sponsorami balu byli: Firma „Medicus:, Apteka „Nova”, Bank Spółdzielczy
w Lubartowie, Ciastkarnia „ELKA”, Firma „MAZPOL”, Firma „Dario”, pan Jarosław Maluga, pan Łukasz Niewęgłowski, pan Andrzej Sałacki, pan Sławomir Ziębowicz, Gospodarstwo Rybackie w Jedlance, Firma „BEST”, Masarnia Ostrów Lubelski, Firma „CHEMEA”, pani Elżbieta Czabaj, Gminna Spółdzielnia Ostrów Lubelski, Stacja Paliw”Mariol”, pani Alicja Jedut, TZMO Toruń, Firma Stella Pack, Przewóz Osób Bogumiła Daszczyk.

Marzanna Choduń

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7187).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.