W dziale | Fakty

Zakończenie roku w PMDK

Opublikowany 29.06.2016

Zakończenie roku młodzieży

Młodzież z PMDK w Lubartowie spotkała się z okazji zakończenia roku szkolnego 22 czerwca w sali widowiskowej ZS nr 2 w Lubartowie. Imprezę rozpoczęła premiera spektaklu Teatru Trupa pt. „Męczeństwo Piotra Ohey’a” w reżyserii prowadzącej grupę pani Jolanty Tomasiewicz. Po premierze podopieczni pani Grażyny Grymuzy, najlepsi wokaliści Młodzieżowego Studio Piosenki zaprezentowali się w koncercie piosenki aktorskiej – wystąpiła Milena Mika, Wiktoria Piskorska, Milena Majewska, Antonina Bielecka i Karolina Krupa. Na scenie zatańczyły także wychowanki pani Jolanty Grabowskiej, zespół Dolls. Ostatnia impreza kulturalna dla młodzieży w roku szkolnym to także okazja do otwarcia wystawy „Foto-rama”, na którą składają się prace grup młodzieżowych z pracowni plastycznej (podopieczni Edyty Weremczuk i Izabelli Dybały) oraz fotografie Grupy Reporterskiej (opiekun: Dorota Wydrzyńska).

„Męczeństwo Piotra Ohey`a”- Sławomir Mrożek
farsa w trzech częściach
reżyseria: Jolanta Tomasiewicz

Męczeństwo Piotra Ohey`a”
to jednoaktowa sztuka mistrza absurdu, napisana na telewizyjny konkurs w 1959 r. Zadziwiająco aktualny i ponadczasowy tekst uwypukla najważniejsze dla stylistyki Mrożka cechy: absurdalny i groteskowy humor oraz uniwersalne treści dotyczące opresyjności w społeczeństwie.
„Jest to historia o utracie przez bohatera prawa do prywatności z chwilą, gdy w jego łazience „zalągł się tygrys”.
Groteskowa miniatura dramatyczna opowiada o bezsensie świata i tragizmie jednostki poddanej dyktatowi polityki, ideologii i nauki.


obsada:
Piotr Ohey- Kamil Żebrowski
Ohey`owa (żona)- Maja Słomińska
Jaś Ohey (syn)- Mikołaj Grela
Ohey`ówna (córka)- Milena Majewska
Urzędnik 1- Katarzyna Rybacka
Urzędnik 2- Iga Szczęśniak
Poborca skarbowy- Katarzyna Pęczuła
Naukowiec- Antonina Bielecka
Szef Trupy- Karolina Krupa
Sekretarz Protokołu- Kornelia Niziołek
Stary Myśliwy- Marcel Wiącek

Nowa premiera Teatru Trupa z PMDK w Lubartowie to także pożegnanie z poprzednim spektaklem pt. Zimowy pogrzeb” wg Hanocha Levina w reżyserii Jolanty Tomasiewicz, instruktorki grupy.

Przypomnijmy sobie listę nagród dla Teatru Trupa z PMDK w Lubartowie za spektakl „Zimowy pogrzeb”:

XII Spotkania Teatralne „Zwierciadła” (organizator: II Liceum Ogólnokształcące im. J. Zamoyskiego w Lublinie, 11.03.2015, zasięg: wojewódzki)
• I Nagroda wraz z nominacją do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych Zwierciadła – Teatr Trupa za spektakl „Zimowy pogrzeb” w reż. Jolanty Tomasiewicz
• I Nagroda aktorska – stypendium w Akademii Teatralno-Wokalnej Jerzego Turowicza otrzymał Bartłomiej Brodawka z Teatru Trupa
• II Nagroda aktorska – otrzymał Jan Filip z Teatru Trupa

Wojewódzki Przegląd Teatrów Młodzieżowych i Kabaretów „Młody Teatr” – Scena Młodych 2015, Lublin 9-11.04.2014 (organizator: Centrum Kultury w Lublinie, zasięg: wojewódzki)
• wyróżnienie aktorskie – Jan Filip z Teatru Trupa za rolę (główną) w spektaklu „Zimowy pogrzeb”, opiekun – Jolanta Tomasiewicz

Wojewódzki Przegląd Teatrów Młodzieżowych i Kabaretów „Młody Teatr” – Scena Młodych 2015, Lublin 9-11.04.2014 (organizator: Centrum Kultury w Lublinie, zasięg: wojewódzki)
• wyróżnienie aktorskie – Jan Filip z Teatru Trupa za rolę (główną) w spektaklu „Zimowy pogrzeb”, opiekun – Jolanta Tomasiewicz

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne „Zwierciadła” (organizator: II Liceum Ogólnokształcące im. J. Zamoyskiego w Lublinie , 16-18 kwietnia 2015r., zasieg – ogólnopolski)
• III nagroda dla Teatru Trupa za spektakl „Zimowy pogrzeb”,
• nagrody aktorskie dla Jana Filipa i Bartłomieja Brodawki za role w spektaklu „Zimowy pogrzeb”

Udział we WTOOPie – III Ogólnopolskie Spotkania Teatralne w Bielsku Białej (2015.06.13) i IV Ogólnopolskie Spotkania Teatralne w Krakowie (5-8..11.2015).

XIV Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych „Arlekinada 2016” w Inowrocławiu.
• wyróżnienie dla Teatru Trupa za spektakl „Zimowy pogrzeb”
• nagroda dla najlepszego aktora festiwalu dla Jana Filipa
• nagroda aktorska Jury Młodych dla Ole Kozdraja

Zakończenie roku dzieci

Najmłodsi wychowankowie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie spotkali się z nauczycielami 23 czerwca z okazji zakończenia roku szkolnego. W wakacyjnym klimacie, na podwórku PMDK dzieci miały okazję wziąć udział w grach, tańcach i zabawach integracyjnych oraz zaśpiewać ulubioną piosenkę na scenie. Pani Ania Kozak z pracowni muzycznej przygotowała także niezbędny zestaw piosenek o lecie, wakacjach, którym nie oparli się nawet rodzice i zaśpiewali razem z dziećmi „Bo ja mam tylko jeden świat – słońce, góry, pola wiatr…” Pani Katarzyna Grabowska z pracowni plastycznej przygotowała akcję plastyczną, dzięki której murek pod naszym kasztanem dość szybko zapełnił się kolorowymi dzikimi zwierzętami z nietypowych materiałów. Jak zwykle doskonale sprawiła się Grupa Reporterska, która nie tylko sfotografowała imprezę (Dominik Tracz), ale także sprawiła dzieciom ogromną frajdę malując na twarzach (Klaudia Bubnowicz, Natalia Grabowska, Wiktoria Urban).

PMDK serdecznie dziękuje wychowankom i ich rodzicom za kolejny wspólnie przeżyty rok szkolny oraz życzy wszystkim udanych wakacji!

Materiał: PMDK

DSC_0030DSC_0166DSC_0275DSC_0111DSC_0343DSC_0466DSC_0458DSC_0436DSC_0332DSC_0251DSC_0302DSC_0746DSC_0737DSC_0168

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6919).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.