W dziale | Fakty

Zapraszają na Krwawe Walentynki

Opublikowany 21.01.2016

Organizatorzy projektu społecznego w Zespole Szkół w Ludwinie zapraszają słuchaczy z Lubartowa do udziału w akcji oddawania krwi oraz rejestracji dawców szpiku. Akcja zaplanowana jest na 13 lutego, w godz. 10 – 14.

Krwawe Walentynki to projekt społeczny organizowany przez słuchaczy Zespołu Szkół w Ludwinie, w ramach „Zwolnionych z Teorii”. Akcja będzie miała miejsce 13 lutego od godziny 10:00 i polega na zbiórce krwi oraz rejestracji potencjalnych dawców szpiku i prelekcji na ten temat. – Dlaczego akurat taka akcja i dlaczego akurat my? Chcemy pokazać że młodzi ludzie mogą być aktywni nie tylko na facebook-u. Zapragnęliśmy wpuścić trochę ciepła i zamętu w codzienne życie i pokazać że są ludzie którzy chcą pomagać i ludzie, którzy na tę pomoc czekają – informują Organizatorzy.
– Organizujemy taki projekt po raz pierwszy. Oprócz zbiórki krwi przedwidziana jest prelekcja na temat Dnia Dawcy oraz słodki poczęstunek. Postawiliśmy na nogi już cały Ludwin, okoliczne miejscowości i pobliskie jednostki straży pożarnej. W samą pomoc w realizacji projektu zaangażowała się gmina, szkoła, parafia oraz dwie lokalne firmy. Dlaczego akurat w Walentynki? Ludzie w tym czasie obdarowują ukochaną osobę wszelakimi prezentami. My chcemy iść dalej i podarować cząstkę siebie drugiemu człowiekowi. Nas nic to nie kosztuje a może uratować komuś życie. Zapraszamy Wszystkich do uczestnictwa w naszym projekcie i odwiedzania naszej strony. Nie ma przecież cenniejszego daru niż życie.
www.fb/krwawewalentynki/pl

krawawe1 rcopy

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7471).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.