W dziale | Fakty

Żegnamy ks. Andrzeja Majchrzaka, witamy ks. Andrzeja Juźko

Opublikowany 07.07.2016

Proboszczem parafii św. Anny w Lubartowie został ks. Andrzej Juźko, dotychczasowy proboszcz parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Milejowie, wicedziekan dekanatu łęczyńskiego. Został przywitany podczas Mszy św. wieczornej w niedzielę 3 lipca. Do Lubartowa przyjechali parafianie z Milejowa, aby pożegnać swojego proboszcza.

Ksiądz Andrzej Majchrzak, przez ostatnich 10 lat proboszcz parafii św. Anny, pożegnał się z parafianami w niedzielę 26 czerwca. Został przeniesiony przez ks. arcybiskupa Stanisława Budzika na urząd proboszcza do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie.

Poprzednich proboszczów wspominał ks. dziekan Piotr Stańczak – księdza prałata Andrzeja Tokarzewskiego oraz pracującego przez ostatnie lata ks. Andrzeja Majchrzaka, wicedziekana dekanatu Lubartowskiego. – Z woli Bożej do tej grupy pracowników winnicy pańskiej dołącza dzisiaj ks. kanonik Andrzej Juźko, dotychczas proboszcz w Milejowie i wicedziekan Dekanatu Łęczyńskiego. Każde wydarzenie, które ma miejsce w Kościele, we wspólnocie, ma jakieś głębsze przesłanie.

– Urodził się niedaleko Janowa. Tam chodził do szkoły podstawowej, ukończył szkołę średnią. Po ukończeniu szkoły wstąpił do seminarium w Lublinie, studiował też na KUL. Ksiądz Juźko rozpoczął posługę kapłańską w Kraśniku, jako wikary – mówił o nowym proboszczu ks. Piotr Stańczak. – Władza kościelna zauważyła, że ksiądz jest uzdolniony, dlatego został przeniesiony do parafii św. Jadwigi w Lublinie. Tam w blokowisku jest kościół, a wokół ludzie spragnieni Boga, sakramentów świętych, spragnieni kontaktu z człowiekiem życzliwym. Kolejnym miejscem pracy ks. Juźko była archikatedra lubelska, później został przeniesiony do parafii Siennica Różana i tam został proboszczem. Od 2008 r. był proboszczem w Milejowie.

Ksiądz Andrzej Majchrzak w Lubartowie zostawił po sobie piękne dzieło. – Pięknie odnowiona stara plebania, tyle różnych prac duszpasterskich, bazylika jest kościołem jubileuszowym, tutaj można uzyskać odpust zupełny – mówił podczas Mszy św. w niedzielę 3 lipca ks. dziekan Piotr Stańczak.

– Z wielkim szacunkiem chcę podziękować koledze, księdzu Andrzejowi Majchrzakowi, a znamy się od trzydziestu lat, za wielką pracę, którą wykonał – mówił ks. Andrzej Juźko.

Nowy proboszcz zwrócił się też do swoich parafian: – Święty Jan Bosko mówił do młodych ludzi – ponieważ jesteście młodzi, już was kocham. Powtarzam więc za nim: ponieważ jesteście z parafii św. Anny, to już was kocham. Ksiądz Juźko opowiedział też o związkach swojej rodziny z rodziną ks. Walentego Ligaja, który przez wiele lat był proboszczem parafii św. Anny.

Aleksandra Jędryszka

DSC_3830DSC_3837DSC_3892DSC_0239a

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7036).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.