Złota głowa „Kosmiego”

Od poprzedniego wydania „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali jedno spotkanie w lubelskiej IV lidze. Podopieczni Grzegorza Białka u siebie 1:0 pokonali Opolanina Opole Lubelskie. Drugi z zaplanowanych pojedynków nie odbył się. Po ulewie, jaka przeszła nad Lubelszczyzną, boisko w Łukowie nie nadawało się do gry. Obecnie Lewart zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli. W dwudziestu trzech kolejkach lubartowianie zdobyli 47 punktów i o 5 ustępują liderowi – Górnikowi II Łęczna.Kompanicki i Pikul

Od początku meczu Lewart osiągnął przewagę i dążył do zdobycia gola. W pierwszej odsłonie dobre okazje zmarnowali Mateusz Kompanicki, Dawid Pikul i Przemysław Kosmala. Jedyna bramka pojedynku padła w 58 minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Dawid Niewęgłowski, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Kosmala. „Kosmi” strzałem głową zapewnił Lewartowi zwycięstwo i trzy punkty. Goście mieli swoje dwie dobre okazje na zmianę wyniku, jednak Adrian Parzyszek był we właściwym miejscu i uchronił drużynę od straty gola.
W niedzielę Lewart miał grać na wyjeździe z Orlętami Łuków. Po obfitych opadach deszczu, spotkanie w Łukowie, tak jak i pięć innych w lubelskiej IV lidze, zostało odwołane.
Lewart Lubartów – Opolanin Opole Lubelskie 1:0 (0:0); gola dla Lewartu w 58 minucie zdobył Przemysław Kosmala.
Skład Lewartu: Parzyszek – Marzęta (od 85 min. Kudela), Mitura, Jakub Niewęgłowski, Bijan (od 55 min. Michna), Kosmala, Kuzioła, Rusinek, Dawid Niewęgłowski, Kompanicki (od 59 min. Nogal), Pikul (od 75 min. Wiącek).