W dziale | Fakty

Zniżki dla rodzin wielodzietnych. Zgłoś się po kartę

Opublikowany 05.09.2013

Lubartowskim rodzinom wielodzietnym przysługują 50 procentowe zniżki na korzystanie między innymi z basenu, kina czy  przedszkoli miejskich. Po kartę upoważniającą do tych ulg można zgłaszać się do ratusza. Miasto namawia też przedsiębiorców, aby dla „rodzin 3 plus” zapewnili bonifikaty na swój towar czy usługi.  

KARTA3plus 1 września ruszył program „Lubartowska Karta Dużej Rodziny 3+ i Rodziny Zastępczej”. Uchwała w tej sprawie została przyjęta przez Radę Miasta 23 kwietnia z  inicjatywy burmistrza.

Z programu mogą korzystać rodziny wielodzietne oraz zastępcze zamieszkujące w Lubartowie i wychowujące co najmniej 3 dzieci  w wieku do18 lat. A także do 25 roku życia, gdy dziecko uczy się lub studiuje oraz w przypadku dzieci niepełnosprawnych.

Z szacunkowych danych wynika, że w Lubartowie jest około 300 rodzin spełniających te warunki.

Po kartę upoważniającą do ulg można zgłaszać się do Urzędu Miasta do Wydziału Spraw Społecznych.

 

DSC_97423 pytania do burmistrza Janusza Bodziackiego

To pierwsza w przypadku lubartowskiego samorządu miejskiego uchwała skierowana do rodzin wielodzietnych. Jaki jest cel programu „Lubartowska Karta Dużej Rodziny 3+ i Rodziny Zastępczej” ?

 – Chcemy, aby lubartowskie rodziny wielodzietne i rodziny zastępcze mogły być wspomagane w miarę możliwości naszego samorządu. Celem programu jest promocja modelu rodziny wielodzietnej i wspieranie rodzin zastępczych. Optujemy za zwiększeniem dostępności mieszkańców, głównie dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych do oferty kulturalnej, sportowej, rekreacyjnej i oświatowej miasta. Nasza inicjatywa wpisuje się w działania ogólnopolskie. Około 50 samorządów już w tym programie uczestniczy.

Z jakich ulg mogą korzystać rodziny wielodzietne?

– Program gwarantuje dla nich 50 procentową zniżkę na korzystanie z obiektów MOSiR (miedzy innymi basenu, kortu tenisowego), lubartowskiego kina oraz obniżenie o połowę opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola miejskie.

Jest też szansa, że lubartowskie firmy zaoferują zniżki na swój towar czy usługi dla tych rodzin…

– Skierowałem pismo do lubartowskich przedsiębiorców, aby również włączyli się w realizację tego programu. Gdy przedsiębiorca zdecyduje się na zaoferowanie zniżek na swoje usługi i towary dla rodzin wielodzietnych będzie  mógł posługiwać się specjalnym logo programu. Chcemy pokazać, że są w Lubartowie są przedsiębiorcy, którzy chcą się podzielić swoim zyskiem z rodzinami w trudnej sytuacji. Liczę na to, że będzie to obustronna korzyść, poprzez zwiększenie obrotu. W biznesie obrót zwiększa zysk, dając korzyści finansowe. Włączenie się w ten program to duża nobilitacja dla przedsiębiorców wpływająca na pozytywny wizerunek firmy.

(KW)

KARTA3+ WZOR

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Komentarze do artykułu (1)

  1. zyx:

    Gratuluję, to dobry kierunek! Ciekawe, czy Rada Gminy Lubartów i inne gminy wiejskie wpadną na podobny pomysł…

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.