Architektura pamięci

Opublikowany 22.12.2015

Wer_3Pracownia Rzeźbiarska Andrzeja Weremczuka zdobyła Nagrodę Główną w Konkursie KAMIEŃ 2015, w kategorii „Pomnik nagrobny”. To kolejne wyróżnienie branżowe dla firmy z Nowodworu pod Lubartowem.

W swojej ofercie Pracownia ma tradycyjne nagrobki, przystępne cenowo. Od wielu lat sięga także po nowatorskie rozwiązania. Tworzy nietypowe kompozycje przestrzenne, proponuje ciekawe materiały i ich niezwykłe połączenia. – Naszą pracę nazywamy architekturą pamięci – mówi Andrzej Weremczuk. – Mamy świadomość, że każdy człowiek jest niepowtarzalny,
wyjątkowy.
Dlatego w trakcie rozmów z Klientami tworzymy projekty indywidualne. Chcemy w najdoskonalszy
i godny sposób oddać pokłon pamięci tym, o których bliscy pragną nigdy nie zapomnieć. Zauważamy, że wiele naszych wzorów staje się trendami. Nasze pomysły są popularne. Dodam, że mamy wiele zwykłych dowodów sympatii od naszych Klientów. Ze wszystkich jesteśmy bardzo dumni.
Ludzie współpracujący z Andrzejem Weremczukiem to profesjonaliści z pomysłami, wyspecjalizowani, stale poszukujący nowych środków wyrazu. Tam, gdzie to możliwe, Pracownia stara się odrywać od schematu obowiązującego w branży nagrobków przez wiele ostatnich lat. Nie odrzuca jednak dobrej tradycji. Z szacunkiem inspiruje się dawnym, polskim nagrobkiem, który nadal zachwyca formą architektoniczną, jak i kunsztem rzeźbiarsko kamieniarskim.

TECHNOLOGIA, WIEDZA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Wykonanie nagrobka rozpoczyna się od jego projektu oraz pozyskania najwłaściwszego materiału. Pracownia wykorzystuje bloki kamienne z różnych części świata, głównie ze Włoch, Szwecji, Indii, Brazylii i RPA. Szczególnie bliski jest polski piaskowiec „Długopole”, w którym najczęściej wykonuje rzeźby i całe konstrukcje nagrobków. Każdy blok jest osobiście klasyfikowany i akceptowany tak, aby produkt końcowy idealnie odpowiadał potrzebom Klientów.

Wer_1

JAK TWORZYMY
Najważniejszym elementem jest znalezienie właściwej koncepcji artystycznej. Doświadczenie Pracowni w połączeniu z sugestiami i oczekiwaniami Klientów zawsze pozwalają znaleźć właściwe rozwiązanie.
– Osobisty wybór kamienia jest kluczowym elementem w kreowaniu tworzonych nagrobków. Każdy kamień ma swój niepowtarzalny charakter.
– Wybrany projekt musi zostać zwizualizowany. Na tym etapie Klienci mają 100 procent pewności, jak finalnie będzie prezentował się wybrany nagrobek.
Faza produkcji składa się z trzech podstawowych procesów:
– wykonanie rzeźbiarskich „szkiców”, np. w glinie
– właściwa obróbka kamienia, uzyskanie wymaganej bryły
– prace wykończeniowe, opracowanie detali, polerowanie i inne.
Ostatni element to instalacja kompozycji nagrobkowej w miejscu przeznaczenia. Realizacje nie wymagają nadmiernego zaangażowania Klienta. Wykonujemy je w dowolnym miejscu w kraju, a także poza jego granicami. Na wszystkie nasze prace udzielamy gwarancji.

Wer_2

Kontakt:
Pracownia Rzeźbiarska – nagrobki Andrzej Weremczuk
Nowodwór 105, 21-100 Lubartów, tel. kom.: 0 602 551 228
e-mail: pracownia@weremczuk.pl, www.weremczuk.pl

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7004).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.