W dziale | Kultura, Wywiady

„Będziemy łoić…”

Opublikowany 22.08.2008

Już 6 września na bocznej płycie lubartowskiego stadionu Lewartu rozbrzmiewać będą dźwięki gitar. Oto 6 września od godziny 15:00 ruszy czwarta edycja Rock Alert Festiwalu. Redakcja ?Lubartowiaka? postanowiła sprawdzić, co knują organizatorzy. W tym celu przeprowadziliśmy wywiad z Krzysztofem Grzegorczykiem ? jednym z instruktorów LOK.


Jakie nastroje przed festiwalem?
Fenomenalnie, cieszę się jak dziecko, w sobotę 6 września będzie się działo, będziemy łoić i to ostro. RAF to jedyny rokowy duży koncert w Lubartowie i przebywanie na festiwalu jest dla mnie fantastycznym przeżyciem, a sama organizacja fajną przygodą.
Więc kto będzie łoił?
Wszystko zacznie się o godzinie 15:00, wtedy na scenę wejdą kapele konkursowe. Nie znam jeszcze ostatecznego składu zespołu, ale do środy (20 sierpnia) zgłosiło się 10 zespołów. Kto zagra zdecyduje komisja ekspercka ? takie moje ?sito?. Składać się ono będzie z dziennikarzy muzycznych Radia Lublin, Akademickiego Radia Centrum i przedstawiciela Studia Nagraniowego Groove ? to oni wyłonią zespoły, które ostatecznie wystartują w konkursie.
W skład komisji oceniającej wejdą muzycy zaproszonych przez nas muzycznych gwiazd wieczoru. Oni z kolei zadecydują kto otrzyma Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów dla najlepszego zespołu przeglądu. Ale to nie koniec niespodzianek. Dla najlepszych kapel Studio Realizacji Nagrań Groove z Lubartowa ufundowało dwudniową sesje nagraniową. No i najważniejsze ? jeszcze można się zgłaszać, termin upływa 22 sierpnia. Szczegóły dotyczące konkursu i formularz znajdują się na stronie internetowej www.raf.lubartow24.pl.

Ale RAF to nie tylko koncert konkursowy, co jeszcze będzie się działo przy ulicy Parkowej tego wieczoru?
Oj? będzie się działo. Po pierwsze (co raduje mnie niezmiernie) zagra zespól Venflon ? na Tzeszłym RAF-ie wygrali oni występ na Hunterfest i stało się to tradycją. Wchodzą na scenę około 19:00 ? po ich występie odbędzie się wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji. Natomiast o 20:30 na scenie pojawi się zespól ?Zabili Mi Żółwia?. Grają oni energetyczną mieszankę SKA, punka i reggae, przy której nogi same rwą się do tańca. Na koniec o 22:00 na scenie pojawi się gwiazda tegorocznego festiwalu ? zespół Frontside.
Całość imprezy zakończy się zapewne około północy.

Widać postęp, festiwalu jest większy w porównaniu do zeszłorocznej edycji?
Dzięki strategicznemu sponsorowi czyli Urzędowi Miasta Lubartów udało się pchnąć festiwal na nowe tory. W końcu opuszczamy amfiteatr i przenosimy się na boczne boisko klubu Lewart Lubartów. Dodatkowo gramy dłużej, bo po godzinie 22:00.Najfajniejsze jest jednak to że festiwal ciągle jest imprezą darmową, więc każdy może przyjść i posłuchać odrobiny rocka.Chciałbym również złożyć podziękowania dla Studia Produkcji Nagrań Groove za ufundowanie dwu dni nagraniowych dla zwycięskiego zespołu.
Cenna sprawą jest fakt że w realizacje tegorocznego festiwalu włączyły się osoby spoza LOK-u, Anko, Ozzy, Radku ? serdecznie dziękuje.

Nr 28[441]

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7361).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.