W dziale | Kultura

Czytelnik Roku 2012

Opublikowany 18.12.2012

Konkurs dla czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Lubartów podsumowano 14 grudnia w siedzibie placówki. To trzecia edycja, która trwała od 2 kwietnia do 30 listopada.

Jak podkreślił dyrektor biblioteki Adam Banucha, konkurs stanowił promocję aktywnego czytelnictwa w mieście. A jego uczestnikami byli czytelnicy Filii nr 1, Filii nr 2 oraz Oddziału dla Dorosłych, z których wytypowano 63 osoby, w kilku kategoriach: dzieci do 10 lat; młodzieży 11-13 lat; młodzieży 14-19 lat i osób dorosłych. W tym roku zmieniono formułę konkursu i przyznano tytuł, kierując się  takimi kryteriami jak: poziom kultury czytelniczej, przestrzeganie regulaminu biblioteki, działania na rzecz z placówki w rozwoju czytelnictwa, udział w formach pracy popularyzujących książkę oraz wypożyczenia książek zarejestrowane na karcie czytelnika w czasie trwania konkursu. Zwycięzcy i wyróżnieni zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi, książkowymi oraz kalendarzami miejskimi, które wręczył burmistrz Janusz Bodziacki: – Chciałbym wyrazić wielką radość, że państwo korzystają z konkursu. Cieszę się z waszego zainteresowania czytelnictwem i że wśród laureatów są też dzieci. Jesteście zaprzeczeniem trendu nowoczesności. Gratuluję wam serdecznie.

Rozstrzygnięcie konkursu „Czytelnik Roku 2012” było połączone ze spotkaniem autorskim z pisarzem, pochodzącym z Lubartowa. Gościem specjalnym imprezy był Aldon Dzięcioł – poeta, fraszkopisarz, podróżnik i socjolog, mieszkający obecnie we Włodawie. – Jestem wdzięczny, że mogę tak zwyczajnie tu z państwem być. Do Lubartowa mam ogromny sentyment – powiedział Aldon Dzięcioł, który zapoznał uczestników imprezy ze swoją twórczością. W bibliotece można znaleźć wiele publikacji jego autorstwa, np. „Lubelska limerykowa kręcioła z dziupli dzięcioła”, „Przemyślenia bez mydlenia”, „Pszczela Symfonia”, „Polesie. Moja Mała Ojczyzna” czy „Na literackiej Lubelszczyźnie”. Najnowszą książką jest „Morska Odyseja kapitana Ziemowita Barańskiego”. (Sylwia Nowokuńska)

Wyniki konkursu:

 Nagrody główne otrzymali:

w kategorii I -dzieci do lat 10

1.Przysiężniak Gabriela

2.Danił Weronika

3.Gryta Tomasz

w kategorii II -młodzież 11-13 lat

1.Kubera Oktawia

2.Kostyła Julia

3.Wiącek Weronika

w kategorii III-młodzież 14-19 lat

1.Paruzel Klaudia

2.Zagajska Paulina

3.Garbacz Adrianna i Rybicki Jarosław

w kategorii IV-dorośli

1.Siodłowski Mirosław

2.Wójtowicz Marta

3.Kowalik Krystyna

Wyróżnienia za  udział w konkursie otrzymało 51 osób.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.