W dziale | - Polecamy -

Hala – idealne miejsce na sport zimą

Opublikowany 21.02.2020

Sporty halowe właśnie w miesiącach, gdy w Polsce pogoda nie jest zachęcająca, święcą swój najlepszy czas. Nic dziwnego, bo pod dachem można uprawiać wiele dyscyplin, które cieszą się sporym zainteresowaniem.

Jakie drużyny można spotkać pod dachem?

Wiele lig i rozgrywek w Polsce apogeum spotkań ma właśnie w miesiącach jesienno-zimowych, czyli od listopada do kwietnia. Co prawda finisze rozgrywek zazwyczaj mają miejsce wiosną, ale okres w którym można już określić kto o co walczy oraz kogo na co stać, ma miejsce wcześniej. Oczywiście sporty drużynowe w Polsce cieszą się większą popularnością, a kibice w naszym kraju na brak nudy nie mogą narzekać. Na najwyższym poziomie z pewnością stoją rozgrywki Polskiej Ligi Siatkówki mężczyzn. Nie tylko reprezentacja Polski w siatkówce odnosi sukcesy, ale i kluby świetnie sobie radzą, mając w składach wyróżniających się zawodników. Piłka ręczna także jest widowiskowa.  Może i na nieco niższym poziomie, ale długą tradycję mają z kolei rozgrywki koszykówki i hokeja na lodzie.

Indywidualne sporty halowe

Nie jest tak, że tylko sporty drużynowe są ciekawe pod dachem. W hali odbywa się bowiem wiele zawodów indywidualnych. W Polsce mamy liczne mityngi lekkoatletyczne, które w zimowych miesiącach przyciągają czołowych sportowców nie tylko z kraju, ale i z innych europejskich państw. Zima to specjalny czas dla kilku dyscyplin zimowych, które nie odbywają się na świeżym powietrzu. Tak jest m.in. z łyżwiarstwem figurowym, łyżwiarstwem szybkim, czy snookerem. Wszystkie te sporty mają swoich wiernych fanów, którzy z uwagą śledzą zawody transmitowane w telewizji. Są też sporty, które można zarówno oglądać w hali lub w telewizji, ale i samemu spróbować sił i to bez wielkich przygotowań. Do tej grupy zaliczymy np. futsal, czyli piłkę nożną halową. W Polsce panuje moda na wieczorne spotkania na parkiecie kolegów z osiedla czy miejsca pracy. Niektórzy wybierają bardziej niszowe sporty, jak unihokej, tenis stołowy, czy szachy. Dla każdego znajdzie się coś ciekawego.

Dyscypliny halowe a zakłady sportowe

Istnieje opcja jeszcze innego zaangażowania się w wyżej wymienione sporty, która łączy zainteresowanie, oglądanie, czy nawet amatorskie uprawianie danej dyscypliny. To zakłady sportowe. Oferta bukmachera jest szeroka, dlatego mamy do wyboru najpopularniejsze sporty drużynowej, jak i indywidualne. Także jest możliwość typowania wyników naprawdę niszowych sportów, które jednak mają swoje grupy pasjonatów. Zima nie musi być nudna!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Artykuł partnera

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7675).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.