LUBARTOWSKI PÓŁMARATON „BEZ GRANIC” – znamy program

Opublikowany 11.08.2014

Jak już informowaliśmy, trwają przygotowania do I Lubartowskiego Półmaratonu „Bez granic”, organizowanego przez stowarzyszenie Alwernia. Impreza odbędzie się w niedzielę 7 września. Zmaganiom uczestników towarzyszył będzie festyn integracyjny, z udziałem osób niepełnosprawnych. Znany jest już wstępny plan tego, miejmy nadzieję – wyjątkowego wydarzenia.

– Najważniejsze jest to, że impreza ma wymiar charytatywny mówi szef sztabu organizacyjnego Marcin Socha. – Uczestnicy pobiegną dla małej Julki. Dziewczynka cierpi na bardzo rzadką wrodzoną wadę nóżek. Brakuje w nich kości strzałkowych, piętowych, skokowych i śródstopia. Czeka ją szereg operacji, m.in. stabilizacja stóp, rekonstrukcja stawu skokowego, prostowanie piszczeli oraz wieloletni proces wydłużania nóżek i wieloletnia rehabilitacja. Półmaratonowi będzie towarzyszył festyn integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom „Niech Się Serce Obudzi” im. Jana Pawła II przygotowujemy wiele niespodzianek. Cieszymy się, że opiekę nad półmaratonem i firmowanie imprezy swoim nazwiskiem objął Piotr Kuryło. Jest to polski maratończyk i ultramaratończyk, który w ciągu roku obiegł kulę ziemską podczas samotnej wyprawy. Lubartowski półmaraton w porównaniu do większości takich imprez wyróżniają dwie dodatkowe kategorie – osób niepełnosprawnych i duchowieństwo.

Informacje, regulamin, rejestracja, lista startowa i trasa zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl.

Termin: 7 września 2014 r. (niedziela), start godz. 14.30. Trasa długości 21 kilometrów i 97,5 metra przebiegała będzie po ulicach i drogach asfaltowych trzech gmin. Największa część, to ulice Lubartowa. Biegacze pobiegną także drogami na terenie gminy Lubartów (Łucka, Chlewiska) oraz Serniki. Lubartowski bieg dla części uczestników będzie generalnym sprawdzianem przed 36. PZU Maratonem Warszawskim. Największy z polskich maratonów odbędzie się 3 tygodnie później – w niedzielę 28 września.

Głównymi sponsorami I Lubartowskiego Półmaratonu „Bez granic” są: Jeronimo Martins (właściciel sieci handlowej Biedronka) oraz Urząd Miasta Lubartów.

W trakcie imprezy zbierane będą pieniądze na leczenie Julki Piskorskiej. Na ten cel zostanie też przeznaczone wpisowe uczestników I Połmaratonu Lubartowskiego „Bez Granic” i wpłaty sponsorskie w ramach tzw. biegu sponsorowanego.

Wstępny plan I Półmaratonu Lubartowskiego „Bez Granic” i Festynu Integracyjnego, niedziela 7 września

12.00 Rozpoczęcie Festynu Integracyjnego – w programie m.in. malowanie twarzy, podróże w kuli sferycznej, zabawy z klownem, konkurencje rekreacyjno-sportowe; plac przed Ratuszem, Rynek II

12.30 Start Biegu Integracyjnego (ok. 500 metrów) – zapisy w formie mailowej na adres alwernia.lubartow@gmail.com według przesłanego wcześniej formularza; Rynek II

13.00 Start Biegu Malucha (ok. 200 metrów) – zgłoszenia do biegu będą przyjmowane od godziny 12.00 w oznaczonym punkcie na placu. Konieczna będzie obecność i zgoda rodzica; ul. Legionów (start), Rynek II (meta)

14.00 Wspólna rozgrzewka przez I Półmaratonem Lubartowskim „Bez Granic”; plac przed Ratuszem, Rynek II (bezpośrednio przed sceną)

14.30 Start I Półmaratonu Lubartowskiego „Bez Granic”; Rynek I

14.45 Start Biegu Sponsorowanego (długość trasy ok. 2 km) organizowanego przy współpracy CARITAS Archidiecezji Lubelskiej; start i meta Rynek I

15.30-16.30 Pokazy umiejętności sportowych i tanecznych, w tym pokazy osób jeżdżących na wózkach; plac przed Ratuszem, Rynek II

16.30-17.30 Koncert muzyczny; plac przed Ratuszem, Rynek II

17.30 Podsumowanie I Półmaratonu Lubartowskiego „Bez Granic”; plac przed Ratuszem, Rynek II

ig

polmaraton ulotka2014 biedronka(1)1

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7004).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.