W dziale | - Polecamy -, Fakty

Miasto Lubartów nagrodzone za aktywność i przedsiębiorczość

Opublikowany 17.06.2016

Lubelski Klub Biznesu po raz piąty nagrodził gminy z województwa lubelskiego tytułami Doskonałych, czyli „Business Excellence”. Wśród piętnastu nominowanych zwycięzcami w swoich kategoriach zostali: Miasto Lubartów, Gmina Łuków i Miasto Świdnik. Nagrodę główną podczas uroczystej gali w czwartek 16 czerwca odebrał Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki.

business_DSC_2244_1024_679
Lubartów został laureatem nagrody głównej w kategorii Gmina miejska do 30 tys. mieszkańców. W programie Promocji Gmin i Powiatów „Business Excellence” zostały nagrodzone najbardziej aktywne i przedsiębiorcze samorządy województwa lubelskiego. Te nagrody to podziękowania dla gmin i powiatów tworzących najlepsze warunki dla przedsiębiorczości. W programie Promocji Firm „Business Excellence” nagrodzono firmy z województwa lubelskiego.
Zwycięskim firmom i samorządom gratulowali: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Sekretarz Województwa Lubelskiego Anna Augustyniak.

– Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny mamy okazję przyjrzeć się ekonomicznej mapie regionu i docenić podmioty o największym potencjale – słowa od marszałka województwa wraz z podziękowaniem dla gmin oraz firm biorących udział w programie odczytała Sekretarz Anna Augustyniak.
– Rozwój firm jest gwarancją sukcesu całego regionu – mówił wojewoda Przemysław Czarnek. – Dziękuję samorządowcom, którzy są tutaj na sali, za to że umożliwiają firmom osiąganie sukcesów. Wojewoda mówił o zaawansowanych pracach nad nową ustawą o działalności gospodarczej, zwaną Konstytucją Biznesu. Pracuje nad nią zespół przy premierze Mateuszu Morawieckim.
– Życzę sobie i państwu żeby efektem naszej pracy były dobre rozwiązania biznesowe i sukcesy firm oraz samorządów – powiedział prezydent Krzysztof Żuk, który mówił także o wkomponowaniu się firmy „Ursus” w priorytetowe cele programu premiera Morawieckiego. Prezydent Żuk wspomniał o podpisaniu w swoim gabinecie umowy – spółki między firmami w zakresie komercjalizacji wyników badań, jeśli chodzi o potencjał fabryki samochodów „Ursus”, z możliwością rozwoju produkcji pojazdów z napędem elektrycznym i samochodów hybrydowych.


O uczestnikach programu „Business Excellence” tak mówiła 
Agnieszka Gąsior – Mazur prezes Lubelskiego Klubu Biznesu: – Nasze firmy i gminy zmagają się codziennie z nowymi wyzwaniami rynkowymi, a uczestnicząc w programie Business Excellence mają odwagę odkryć i ocenić swoje przewagi rynkowe na tle konkurencji. W czasach trudnych, bo niestabilnych, pełnych napięć, ważni są ludzie i miejsca, do których wracamy. W naszym stowarzyszeniu współpracujemy z firmami, instytucjami, samorządami, nawzajem uzupełniamy siebie wiedzą, umiejętnościami i mądrością.


W spotkaniu podsumowującym program promocji firm i gmin zawsze uczestniczą znakomici goście, podnosząc rangę tego przedsięwzięcia. Podczas gali zorganizowanej 16 czerwca w podlubelskim Jastkowie, obecni byli przedstawiciele władzy publicznej, dyplomacji, nauki, kultury oraz przedsiębiorcy i samorządowcy, m.in.: Vładisłav Khałło, konsul Białorusi w Białej Podlaskiej oraz przedstawiciele Wolnej Strefy Ekonomicznej w Brześciu, Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Anna Augustyniak Sekretarz Województwa Lubelskiego, radni Sejmiku Wojewódzkiego, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Starosta Lubelski Paweł Pikula, Janusz Szpak Starosta Krasnostawski, dyrektor Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego Ilona Skibińska-Fabrowska. Galę swoją obecnością zaszczycili: ks. prałat Stanisław Sieczka przedstawiciel Kurii Metropolitarnej w Lublinie, prof. Stanisław Michałowski rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, prof. dr hab. Urszula Paprocka-Piotrowska prorektor KUL ds. Promocji i Współpracy z Zagranicą. Obecni byli także: prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jacek Piechota, przedstawiciele Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości, Krzysztof Markowski dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie, Wojciech Piekarczyk Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Henryk Łucjan z Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny, dyrektorzy banków: PKO BP, PKO S.A., BOŚ.
Program Promocji Gmin i Powiatów „Business Excellence” 2016 jest realizowany pod patronatem honorowym: Wojewody Lubelskiego – Przemysława Czarnka, Marszałka Województwa Lubelskiego – Sławomira Sosnowskiego, Posła do Parlamentu Europejskiego – Krzysztofa Hetmana, Posła do Parlamentu Europejskiego – prof. Mirosława Piotrowskiego, Związku Gmin Lubelszczyzny, Dyrektora Urzędu Statystycznego w Lublinie, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.


Aleksandra Jędryszka

Przypomnijmy, że…
Do Lubartowa przedsiębiorców z powodzeniem przyciąga nasza Podstrefa w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Zyskujemy nowych inwestorów z różnych branż. Duże atuty -takie jak uzbrojenie terenu i posiadanie własności gruntów oraz ich lokalizacja tuż przy drodze ekspresowej -to wszystko przyczynia się do rozwoju przedsiębiorczości w naszej Podstrefie. Ponadto Lubartów jest miastem przyjaznym środowisku. Jedną z największych inwestycji ostatnich lat w naszym mieście było zamontowanie 857 instalacji solarnych na lubartowskich dachach. To wynik projektu zrealizowanego przez samorząd Miasta „Lubartów przyjazny środowisku – wykorzystanie energii słonecznej szansą na poprawę jakości powietrza”. Dziś także uczestniczymy w budowie najnowocześniejszego w Polsce Zakładu Zagospodarowania Odpadów zlokalizowanego w Wólce Rokickiej.

business_DSC_2186_1024_678 business_DSC_2198_1024_679 business_DSC_2201_1024_679
business_DSC_2217_1024_678
business_DSC_2221_1024_678 business_DSC_2226_1024_678DSC_2213
business_DSC_2243_1024_678
business_DSC_2250_507_768 business_DSC_2258_1024_678

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7022).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.