W dziale | - Polecamy -

Na Dzień Dziecka upominki od PCK

Opublikowany 01.06.2016

DSC_6993Poranek w UM tego dnia był nietypowy. W środę 1 czerwca sala konferencyjna wypełniła się gwarem dzieci. Lubartowski Oddział PCK przygotował wraz z Miastem spotkanie, na którym mamy ze swoimi pociechami otrzymały upominki. Możliwość taka pojawiła się w tym roku dzięki funduszom, jakie Polski Czerwony Krzyż mógł przeznaczyć na tego rodzaju cel.

Dzięki współpracy z lubartowskim Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, PCK otrzymał listę osób. Przybyli na spotkanie dostali z rąk burmistrza wyprawki dla dzieci w wieku 0-3 lat (zestaw pościeli, kocyki, kołderki puchowe, maskotki) i upominki w postaci kosmetyków dla mam. Dla niepełnosprawnych dzieci PCK ufundował 3 specjalne rowerki. Fundusze te pochodziły ze zbiórki odzieży prowadzonej w mieście poprzez 21 pojemników PCK z miasta.

Widać, że takie gesty są potrzebne, były łzy wzruszenia, trzeba pokazywać dobre rzeczy, że razem coś robimy, by ułatwić innym życie – stwierdziła na koniec Sekretrz Miasta Anna Bielińska. W Dzień Dziecka trzy rowerki i 38 wyprawek trafiło w ręce dzieci.

R.Ozonek

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (5712).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.