Klasa Daniela

Z okazji dwudziestolecia istnienia taekwon-do w Ciechanowie, 8 listopada został rozegrany międzynarodowy turniej Masters Mazovia Cup 2008. W imprezie tej wystąpili dwaj zawodnicy Lewartu Lubartów ? Daniel Działa i Miłosz Moskaluk, którym towarzyszył trener Jerzy Jedut.
Na zaproszenie organizatora mieli się spotkać najlepsi zawodnicy w Europie (aktualny mistrz i wicemistrz Europy) w trzech kategoriach męskich (do 63 kg, do 71 kg, do 80 kg) oraz w jednej kategorii kobiet ? do 63 kg. Pomimo dodatkowych nagród finansowych (I miejsce ? 500 euro, II ? 250, III ? 100), nie wszyscy skorzystali z zaproszenia. Jednak na brak emocji nie można było narzekać, a poziom niektórych walk był bardzo wysoki.
W walkach do 80 kg zwyciężył Daniel Działa. Przewaga dwukrotnego mistrza świata w walce finałowej z Łukaszem Sudakiem (WSKT Wrocław) była bardzo wyraźna i nie pozostawiała złudzeń, ani sędziom, ani publiczności, kto w tej walce jest lepszy. Tym samym poza sukcesem sportowym Daniel zainkasował 500 euro. Drugi z lubartowian ? Miłosz Moskaluk w walkach do 63 kg zajął trzecie miejsce i stanął na najniższym stopniu podium.