W dziale | Sport

Lewart drugim klubem Pucharu Polski

Opublikowany 04.03.2020

Lewart drugim klubem Pucharu Polski

W dniach 28 lutego – 1 marca w Nowej Rudzie-Słupiec odbył się Puchar Polski seniorów i juniorów w taekwon-do. W zawodach rywalizowało 307 osób z 42 klubów. W imprezie wystąpiła jedenastoosobowa grupa z Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów.

Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski potwierdzili przynależność do czołówki krajowej. W klasyfikacji generalnej zawodów Lewart zajął drugie miejsce (14 medali – 5 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych), natomiast w rywalizacji seniorów nasi przedstawiciele uplasowali się na trzecim miejscu. Na sukces wśród seniorów złożyło się 7 medali – 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Lubartowscy juniorzy wrócili do domu z 7 medalami – 2 złotymi, 2 srebrnymi i 3 brązowymi. W Nowej Rudzie-Słupcu z lubartowskiej ekipy najlepiej spisała się Amelia Małyska. Młoda wychowanka Jarosława Suski wróciła do domu z trzema medalami, po jednym w każdym kolorze. Złote krążki dla Lewartu zdobyli także Monika Wiater, Zuzanna Gadzała, Marcin Wronowski i Mateusz Wrotkowski.

Seniorzy walczyli o punkty potrzebne do zakwalifikowania się na Mistrzostwa Polski (5-7 czerwca w Gdańsku). Juniorzy poprzez dobre występy chcieli przekonać trenerów reprezentacji Polski do swojej przydatności w kadrze. Dla kadrowiczów był to ważny etap przygotowań do Mistrzostw Europy juniorów i seniorów w taekwon-do (30 kwietnia – 3 maja Bratysława, Słowacja).

Lubartowscy medaliści zawodów w Nowej Rudzie-Słupcu:

seniorzy: złote medale – Monika Wiater w układach formalnych III-VI dan, Zuzanna Gadzała w walkach do 68 kg, Marcin Wronowski w układach formalnych III dan; srebrne medale – Oliwia Pietrzela w układach formalnych 5-1 kup, Jakub Gadzała w układach formalnych I dan; brązowe medale – Amelia Małyska w walkach powyżej 75 kg, Jakub Gadzała w walkach powyżej 85 kg;

juniorzy: złote medale – Amelia Małyska w walkach 1 kup-dan powyżej 65 kg, Mateusz Wrotkowski w walkach 5-2 kup do 62 kg; srebrne medale – Amelia Małyska w układach formalnych dan, Adam Bronisz w walkach 1 kup-dan powyżej 75 kg; brązowe medale – Oliwia Pietrzela w walkach 1 kup-dan do 50 kg, Szymon Oniszczuk w walkach 5-2 kup do 75 kg, Kacper Pietrzela w walkach 1 kup-dan do 56 kg.

Do domu bez medalu z zawodników Lewartu wrócił jedynie Michał Wawryniuk.

ig

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7104).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.