Lewart Lubartów wygrał z Sokołem Adamów

W dziewiątej kolejce lubelskiej IV ligi piłkarze Lewartu Lubartów grali u siebie z Sokołem Adamów. Dzięki skutecznie egzekwowanemu rzutowi karnemu lubartowianie pokonali 1:0 beniaminka. Gola zapewniającego trzy punkty zdobył Karol Bujak. Po dziewięciu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują dziewiąte miejsce. Zgromadzili dziesięć punktów, a do lidera tracą już jedenaście oczek.

To był drugi pojedynek ligowy pod wodzą nowego szkoleniowca. Po zwycięstwie nad Victorią Żmudź, podopieczni Łukasza Mierzejewskiego podejmowali na własnym boisku beniaminka rozgrywek – jedenastkę Sokoła Adamów. Mecz rozpoczął się od ataków miejscowych. W pierwszej połowie pod bramką Sokoła gospodarze stworzyli kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia. Najlepszą miał Michał Zuber, jednak w ostatniej chwili piłka odbiła się na jakiejś nierówności i piłka po strzale najlepszego strzelca Lewartu poszybowała nad poprzeczką. Swoje okazje mieli także bracia Dawid i Adrian Pikulowie oraz Paweł Pęksa. W końcówce pierwszej części goście mogli zdobyć bramkę. Jeden z piłkarzy z Adamowa w doskonałej sytuacji uderzył jednak nad bramką.

Po zmianie stron lubartowianie dążyli do zdobycia gola. W 56 minucie w polu karnym sfaulowany został Michał Zuber i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Karol Bujak i pewnym strzałem dał gospodarzom prowadzenie. Już w doliczonym czasie gry Bujak powinien zdobyć drugą bramkę. Goście wykonywali rzut rożny i pod bramkę pobiegł bramkarz Sokoła. Po kornerze gospodarze wybili piłkę i wyszli z kontrą. Bujak mając przed sobą pustą bramkę uderzył z ok. 35 metrów, jednak piłka minęła bramkę.

Przeciwko Sokołowi w barwach Lewartu w rozgrywkach seniorów zadebiutował kolejny wychowanek klubu – junior Karol Dunda.

Lewart Lubartów – Sokół Adamów 1:0 (0:0); gola dla Lewartu w 56 minucie z rzutu karnego zdobył Karol Bujak.

Skład Lewartu: Parzyszek – Terlecki, Paździor, Piasek, Pęksa, Dawid Pikul (od 66 min. Iskierka), Rusinek, Adrian Pikul, Bujak, Adamczuk (od 87 min. Dunda), Zuber.

W najbliższą niedzielę piłkarze Lewartu zagrają w Kraśniku. Miejscowa Stal jest liderem rozgrywek. Kolejny mecz na własnym obiekcie podopieczni Łukasza Mierzejewskiego zagrają w niedzielę 15 października. O godzinie 14.00 rozpocznie się pojedynek z Hetmanem Zamość.