W dziale | Sport

Lewart przygotowuje się do nowego sezonu

Opublikowany 21.07.2016

Piłkarze Lewartu Lubartów rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. W obozie „biało-niebieskich” po poprzednim sezonie doszło do dużych zmian personalnych. Nowym trenerem został Robert Makarewicz, a z drużyną pożegnało się ponad 10 piłkarzy. Rozgrywki w IV lidze lubelskiej rozpoczną się w weekend 6 i 7 sierpnia.

IV liga lubelska w sezonie 2016/2017 składała się będzie z 18 zespołów: Lublinianka Lublin, Chełmianka Chełm, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Lewart Lubartów, Fundacja KS Hetman Zamość (drużyny, które spadły z III ligi), Stal Kraśnik, Polesie Kock, Powiślak Końskowola, Kryształ Werbkowice, Lutnia Piszczac, Victoria Żmudź, Włodawianka Włodawa, Unia Hrubieszów, Górnik II Łęczna (drużyny w poprzedni sezonie grające w IV lidze) oraz LKS Milanów, Kłos Chełm, POM Iskra Piotrowice, Łada 1945 Biłgoraj (beniaminkowie).

Zespół z Lubartowa po rocznym pobycie w III lidze, powrócił na boiska IV ligi. Nie udało się utrzymać i można było podejrzewać, że dojdzie do dużych zmian kadrowych. Patrząc na kadrę Lewartu z rundy wiosennej, to odnotowujemy znaczne ubytki osobowe, spowodowane różnymi czynnikami. Dariusz Michna poleciał do USA, a Ernest Wiącek przebywa w Wielkiej Brytanii. Do Niemiec wyjechał Wojciech Bijan. W jednym z klubów niemieckich będzie występowała jego żona, była piłkarka ręczna MKS Selgros Lublin. Michał Zuber przeniósł się do Orląt Radzyń Podlaski, Hubert Kotowicz do Chełmianki Chełm, a Jacek Paździor do Lublinianki Lublin. Z Lubartowem pożegnał się Ukrainiec Taras Pototskyi. Treningów nie wznowili: Krzysztof Bodziak, Bartłomiej Jezior, Piotr Kucharzewski, Paweł Pęksa i Kamil Witkowski. Mateusz Kompanicki stara się o angaż w klubie z wyższej ligi niż IV, a Tomasz Mitura zastanawia się, czy zakończyć karierę, czy pomóc drużynie w nowym sezonie. Tuż przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu z prowadzenia drużyny zrezygnował trener Grzegorz Białek. Były już szkoleniowiec Lewartu jest obecnie trenerem ligowego rywala „biało-niebieskich” – Lublinianki Lublin. Jego miejsce na ławce Lewartu zajął Robert Makarewicz. Nowy opiekun zespołu z Lubartowa przez ostatnie cztery lata prowadził Powiślaka Końskowola.

– Z trenerem Białkiem rozstaliśmy się w zgodzie, dziękując mu za pracę w Lubartowie. Dość szybko znaleźliśmy wartościowego następcę – Roberta Makarewicza. To młody i ambitny trener, z dużą wiedzą i odpowiednim już doświadczeniem. Teraz przed nowym szkoleniowcem spore wyzwanie. Najważniejsze będzie szybkie skompletowanie kadry, bo liga zaczyna się już w pierwszy weekend sierpnia –  mówi prezes Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” Lubartów Dariusz Karwat.

Ubytki kadrowe w Lewarcie są znaczące. Kto zastąpi byłych już piłkarzy z ulicy Parkowej? Do treningów i grania na pełnych obrotach wrócili Damian Kuzioła i Michał Walaszek, którzy poprzedni sezon stracili ze względu na kontuzje. Z zespołem trenuje kilku wyróżniających się juniorów oraz kilku testowanych zawodników. O ich przydatności zadecydują najbliższe mecze kontrolne i treningi.

Dotychczas Lewart rozegrał jeden mecz kontrolny. Podopieczni Roberta Makarewicza pokonali w Lubartowie Powiślaka Końskowola 2:0. Bramki poprzedniej drużynie trenera Makarewicza strzelili: Karol Bujak i Dawid Niewęgłowski. Przed inauguracją sezonu lubartowianie zagrają jeszcze kontrolnie ze Stalą Kraśnik, Lublinianką Lublin i Opolaninem Opole Lubelskie.

Dokumentacja meczu kontrolnego piłkarzy Lewartu:

Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola 2:0 (1:0); gole dla Lewartu zdobyli: Karol Bujak i Dawid Niewęgłowski.

Skład Lewartu: Szulc – zawodnik testowany, zawodnik testowany, Jakub Niewęgłowski, Szymanek, Walaszek, Rusinek, Bujak, Dawid Niewęgłowski, Adrian Pikul, Kuzioła, a także Parzyszek, Maciej Jezior, Podsiadło, Marzęda oraz dwóch zawodników testowanych.

Znany jest już terminarz rozgrywek czwartej ligi lubelskiej w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017. Lubartowianie rozpoczną zmagania od spotkania wyjazdowego. Na inaugurację, w weekend 6 lub 7 sierpnia spotkają się z POM-em Iskrą Piotrowice. Przed własną publicznością pierwszy raz zaprezentują się podopieczni Roberta Makarewicza w środę 10 sierpnia. W ramach drugiej kolejki odbędzie się wtedy mecz Lewart Lubartów – Włodawianka Włodawa. Po raz pierwszy, już niebawem odbędą się derby powiatu lubartowskiego na szczeblu IV ligi: Lewart Lubartów – Polesie Kock. W rundzie jesiennej mecz derbowy odbędzie się w Kocku 31 sierpnia (szósta kolejka). Rundę jesienną lubartowianie zakończą w weekend 12-13 listopada pojedynkiem u siebie z Powiślakiem Końskowola.

 

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź

Dawid NiewęgłowskiTomasz MituraWojciech Bijan

Fragment sparingu

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7349).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.