MIMO WPADKI POWIĘKSZYLI PRZEWAGĘ PUNKTOWĄ

Zwycięstwo i remis piłkarzy Lewartu

Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą już dziewięć ligowych spotkań w lubelskiej IV lidze. Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” zespół z ulicy Parkowej rozegrał dwa pojedynki. W meczach tych podopieczni Tomasza Bednaruka zdobyli cztery punkty, wygrywając na wyjeździe z Granitem Bychawa i remisując u siebie z Ładą 1945 Biłgoraj. Po dziewięciu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują pierwsze miejsce. Lider zgromadził dwadzieścia trzy punkty, a drugi zespół wyprzedza o cztery punkty.

PEWNE ZWYCIĘSTWO PO DOBRYM MECZU

W ósmej kolejce piłkarze Lewartu grali na wyjeździe z Granitem Bychawa. Beniaminek w rozgrywkach spisuje się bardzo dobrze. Zanosiło się na trudną przeprawę dla „biało-niebieskich”. Już w 13 minucie Konrad Nowak wpisał się na listę strzelców, dając prowadzenie gościom. Zespół z Lubartowa nie zadowolił się skromnym prowadzeniem i atakował bramkę przeciwnika. Przed przerwą bramkarz Granitu kilka razy uratował swój zespół przed stratą goli. Losy spotkania definitywnie rozstrzygnęły się w 72 minucie, kiedy na 2:0 podwyższył Michał Budzyński. Lider w Bychawie sięgnął po komplet punktów, w przekroju całego spotkania będą zdecydowanie lepszym zespołem.

BEZ BRAMEK I ZMARNOWANY KARNY

Po wyczerpującym spotkaniu pucharowym ze Stalą Kraśnik, Lewart w meczu ligowym podejmował u siebie Ładę 1945 Biłgoraj. Kibice w Lubartowie liczyli na kolejny komplet punktów. Tymczasem na stadionie przy ulicy Parkowej nie padł żaden gol. Najlepszą okazję na zdobycie bramki mieli gospodarze w 45 minucie. W polu karnym nieprzepisowo zatrzymany został Patryk Pokrywka. Sędzina, prowadząca spotkanie podyktowała rzut karny, a faulujący piłkarz otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dariusz Michna, jednak jego strzał obronił bramkarz gości. Po zmianie stron zawodnicy z Biłgoraja bronili remisu, a gospodarze mimo liczebnej przewagi nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Dwa razy piłka trafiła w słupek, jednak w tym dniu żadna bramka nie została zdobyta. Piłkarze Lewartu opuszczali murawę z niezbyt tęgimi minami, natomiast przyjezdni cieszyli się z wywalczonego punktu. Mimo straty dwóch oczek ekipa z Lubartowa powiększyła przewagę w ligowej tabeli nad drugim zespołem do czterech punktów. W dziewięciu spotkaniach tego sezonu Lewart odnotował siedem zwycięstw i dwa remisy.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Granit Bychawa – Lewart Lubartów 0:2 (0:1); gole dla Lewartu zdobyli: Konrad Nowak w 13, Michał Budzyński w 72 minucie.

Skład Lewartu: Długosz – Niewiński, Budzyński, Ponurek (od 69 min. Bronowicki), Michna, Pokrywka (od 87 min. Filipczuk), Majewski, Fularski, Najda (od 90 min. Aftyka), Kotowicz (od 89 min. Michałów), Nowak (od 90 min. Iskierka).

Lewart Lubartów – Łada 1945 Biłgoraj 0:0.

Skład Lewartu: Długosz – Niewiński, Budzyński, Bronowicki, Michna, Pokrywka (od 80 min. Filipczuk), Majewski, Fularski, Najda (od 67 min. Aftyka), Kotowicz, Nowak.

W najbliższą niedzielę 6 października, w ramach dziesiątej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na wyjeździe z Górnikiem II Łęczna. Początek spotkania o godzinie 16.00. Kolejny mecz ligowy na własnym obiekcie podopieczni Tomasza Bednaruka zagrają w niedzielę 13 października. O godzinie 15.00 rozpocznie się rywalizacja z Lublinianką Lublin. W środę 16 października odbędą się mecze półfinałowe rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu naszego województwa. Zespół z Lubartowa zagra wtedy na własnym boisku z trzecioligową Avią Świdnik. Pierwszy gwizdek sędziego przewidziano na godzinę 15.00.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź