W dziale | Sport

Piłkarska wiosna opóźniona

Opublikowany 08.04.2013

Niesprzyjające warunki atmosferyczne sprawiają, że inauguracja rundy rewanżowej w rozgrywkach prowadzonych przez Lubelski Związek Piłki Nożnej opóźnia się. Czy piłkarze lubartowskich drużyn po raz pierwszy zagrają mecze ligowe w ten weekend? Wszystko zależy niestety od pogody. Na razie zdecydowana większość boisk piłkarskich pokryta jest grubą warstwą śniegu.

Zgodnie z terminarzem spotkań piłkarze Lewartu Lubartów powinni mieć już za sobą rozegrane trzy spotkania ligowe. Nie zagrali jeszcze ani razu. Być może pierwszy raz na mecz ligowy podopieczni Grzegorza Białka wybiegną w najbliższą niedzielę. O godzinie 15.00 na stadionie w parku powinno rozpocząć się spotkanie Lewart Lubartów – Roztocze Szczebrzeszyn. Druga z naszych drużyn – Pogoń 07-Perła Lubartów Rokitno pierwszy wiosenny ligowy mecz miała rozegrać w minioną niedzielę. Z wiadomych względów pojedynek nie doszedł do skutku. W drugiej kolejce spotkań podopieczni Przemysława Aftyki mają zaplanowany wyjazd na mecz z Iskrą Krzemień.

W oczekiwaniu na pierwsze ligowe spotkania naszych drużyn przedstawiamy krótkie podsumowanie przygotowań obu zespołów do rundy rewanżowej sezonu 2012/2013.

Przygotowując się do spotkań ligowych, piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali 12 sparingów – 4 wygrali, 4 zremisowali i 4 przegrali; bramki:30 – 30. Gole zdobyli: Patryk Grzegorczyk – 7, Borys Kaczmarski – 5, Rafał Rybak – 4, Kacper Polichańczuk – 3,  Łukasz Sobiech – 2, Andrzej Gutek, Maciej Jezior, Przemysław Marzęta, Przemysław Kosmala, Marek Korzeniowski, Jacek Tymosiak, Damian Kuzioła, Konrad Krzyżanowski i zawodnik testowany – po 1.

Wyniki spotkań kontrolnych:

Lewart Lubartów – Omega Stary Zamość 2:2

GKS Dąbrowica – Lewart Lubartów 2:0

Lewart Lubartów – Ruch Ryki 1:2

Powiślak Końskowola – Lewart Lubartów 1:1

Lewart Lubartów – Stal Kraśnik 3:6

Lublinianka-Wieniawa Lublin – Lewart Lubartów 1:3

Lewart Lubartów – Motor Lublin juniorzy 0:0

Górnik 1979 Łęczna – Lewart Lubartów 3:5

Lewart Lubartów – Orlęta Radzyń Podlaski 0:6

Janowianka Janów Lubelski – Lewart Lubartów 2:2

Lewart Lubartów – Sławin Lublin 8:2

GKS Dąbrowica – Lewart Lubartów 2:5

Przygotowując się do spotkań ligowych, piłkarze Pogoni 07-Perły Lubartów Rokitno rozegrali 9 sparingów – 4 wygrali, a 5 przegrali; bramki: 21 – 23. Gole zdobyli: Dariusz Osuch – 5, Erwin Nogal – 4, Daniel Cyranek i Sylwester Krasucki – po 2, Kamil Szysiak, Rafał Michoń, Karol Karwat, Dariusz Zieliński, Patryk Woźniak, Artur Szkutnik, Łukasz Protas i zawodnik testowany – po 1.

Wyniki spotkań kontrolnych:

Tęcza Zagórze – Pogoń 07-Perła 4:3

Granit Bychawa – Pogoń 07-Perła 5:2

Górnik 1979 Łęczna – Pogoń 07-Perła 5:4

Pogoń 07-Perła – Piaskovia Piaski 0:3

Pogoń 07-Perła – POM Iskra Piotrowice 2:1

Orzeł Czemierniki – Pogoń 07-Perła 1:6

GKS Niemce – Pogoń 07-Perła 1:2

LKS Skrobów – Pogoń 07-Perła 1:2

Pogoń 07-Perła – Sławin Lublin 0:2.

W poprzednim numerze „Lubartowiaka” zapowiadaliśmy, że 9 kwietnia zamieścimy skarb kibica na rundę wiosenną sezonu 2012/2013. W związku z opóźnieniem rozgrywek lubelskiej IV ligi i klasy okręgowej publikację na ten temat przesuwamy o tydzień. Już 16 kwietnia zapraszamy do lektury kibiców piłkarskich. W wiosennym skarbie kibica znajdą się informacje o obu naszych zespołach – Lewarcie Lubartów i Pogoni 07-Perle Lubartów Rokitno.

ig

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (918).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.