W dziale | Sport

Plebiscyt na 10 Sportowców rozpoczęty

Opublikowany 19.02.2016

PlebiscytRozpoczynamy jubileuszowe głosowanie na 10 Najpopularniejszych Sportowców 2015 roku. Na swoich faworytów Czytelnicy mogą głosować za pośrednictwem SMS (szczegóły w regulaminie).

Wybieramy „Złotą Dziesiątkę” podzieloną na dwie kategorie: młodsza – do 18 lat oraz starsza – powyżej 18 lat.  Aby wziąć udział w głosowaniu na sportowców, należy wysłać SMS na numer 71880 (cena 1 zł plus VAT), wpisując kod podany przy imieniu i nazwisku kandydata (np.: sonda sportowiec 77).

 

Sylwetki zgłoszonych kandydatów:

01-seniorBARTOSZ CEBERAK (sonda sportowiec 01)
lubartowbiega.pl – bieganie długodystansowe, 27 lat.
Czołowy zawodnik kraju w biegach długodystansowych. Zajął 3 miejsce w I Zimowym Maratonie Bieszczadzkim oraz 6 miejsce w 3 PZU Maratonie Lubelskim. Zwycięzca II Półmaratonu Lubartowskiego. Zajmował czołowe lokaty podczas wielu biegów odbywających się w 2015 roku na terenie województwa lubelskiego.

 

02-seniorWIOLETTA DESSAUER (sonda sportowiec 02)
lubartowbiega.pl – biegi długodystansowe, 40 lat.
Czołowa zawodniczka kraju w biegach długodystansowych i ultramaratońskich. W „Biegu 7 Dolin” w Krynicy Zdroju na dystansie 100 kilometrów była 6 wśród kobiet oraz 2 w swojej kategorii wiekowej. Podczas Maratonu w Dębnie została Mistrzynią Polski Nauczycieli. Wspólnie z Grzegorzem Pożakiem zajęła 2 miejsce w prestiżowym bieszczadzkim „Biegu Rzeźnika”.

 

03-seniorMATEUSZ KOMPANICKI (sonda sportowiec 03)
MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 19 lat, trener Grzegorz Białek.
Mimo młodego wieku jest wyróżniającym się zawodnikiem zespołu seniorów, występującego w ubiegłym roku w IV i III lidze. W ubiegłym roku wystąpił w 31 spotkaniach (13 wiosną i 18 jesienią). W 2015 roku najlepszy strzelec Lewartu. Na jego koncie znajdowało się 13 bramek.

 

04-seniorDARIUSZ MICHNA (sonda sportowiec 04)
MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 20 lat, trener Grzegorz Białek.
Wychowanek klubu i podstawowy zawodnik drużyny występującej w IV i III lidze. Gra jako boczny obrońca. W ubiegłym roku wystąpił w 29 spotkaniach ligowych, zdobywając jedną bramkę.

 

 

05-seniorTOMASZ  MITURA (sonda sportowiec 05)
MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 35 lat, trener Grzegorz Białek.
Wychowanek klubu, który jest kapitanem i podstawowym zawodnikiem zespołu, występującego w IV i III lidze. Gra jako środkowy obrońca i ma ogromny wpływ na poczynania młodszych kolegów z zespołu. Wiosną wystąpił w 15, a jesienią w 19 spotkaniach ligowych, zdobywając 6 bramek (4 wiosną i 2 jesienią). W 2015 roku zagrał w największej liczbie spotkań ze wszystkich zawodników klubu.

 

06-seniorDAWID NIEWĘGŁOWSKI (sonda sportowiec 06)
MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 20 lat, trener Grzegorz Białek.
Mimo młodego wieku jest wyróżniającym się zawodnikiem zespołu seniorów, występującego w IV i III lidze. W ubiegłym roku wystąpił w 32 spotkaniach (14 wiosną i 18 jesienią) i zdobył osiem bramek.

 

 

07-seniorADRIAN PARZYSZEK (sonda sportowiec 07)
MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 21 lat, trener Grzegorz Białek.
Wychowanek klubu i kolejny dobrze zapowiadający się lubartowski bramkarz. Podstawowy zawodnik drużyny występującej w IV i III lidze. Wiosną wystąpił we wszystkich 15 spotkaniach ligowych w pełnym wymiarze czasowym, a jesienią zagrał w 16 meczach.

 

08-seniorGRZEGORZ POŻAK (sonda sportowiec 08)
lubartowbiega.pl – bieganie długodystansowe, 35 lat.
Czołowy zawodnik kraju w biegach długodystansowych i ultramaratońskich. W „Biegu 7 Dolin” w Krynicy Zdroju na dystansie 100 kilometrów zajął 37 miejsce oraz 15 w swojej kategorii wiekowej. Wspólnie z Wiolettą Dessauer zajął 2 miejsce w prestiżowym bieszczadzkim „Biegu Rzeźnika”. Zajął 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej w I Zimowym Maratonie Bieszczadzkim.

 

09-seniorANDRZEJ ROGOZA (sonda sportowiec 09)
LUKS Lubartów, 58 lat. Czołowy zawodnik sekcji szachowej.
W 2015 r. zdobył tytuł wicemistrza Polski Rolników w Szachach w Przysieku koło Torunia. Najlepszy zawodnik cyklu turniejów sezonu 2015 „Szach Królowi” o Puchar Prezydenta Miasta Lublina. Wielokrotnie zajmował czołowe lokaty w turniejach Grand Prix Lubelszczyzny.

 

10-seniorARKADIUSZ RUSINEK (sonda sportowiec 10)
MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 22 lata, trener Grzegorz Białek.
Wychowanek klubu i podstawowy zawodnik zespołu występującego w IV i III lidze. Gra jako defensywny pomocnik. Wiosną wystąpił w 14, a jesienią w 17 spotkaniach ligowych, zdobywając jedną bramkę.

 

 

11-seniorMICHAŁ WAWRYNIUK (sonda sportowiec 11)
MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 25 lat, trener Jerzy Jedut.
I miejsce w walkach w kat. 63 kg na Mistrzostwach Polski Seniorów w Rybniku. I miejsce w walkach w kat. 63 kg Mazovia Master Cup w Ciechanowie.

 

 

 

12-seniorMARCIN  WRONOWSKI (sonda sportowiec 12)
MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 28 lat, trener Jarosław Suska.
II miejsce w układach drużynowych Mistrzostwa Świata Włochy Jesolo. II miejsce w układach indywidualnych w kategorii III Dan Mistrzostwach Europy –  Szkocja, Glasgow. II miejsce w układach drużynowych na Mistrzostwach Europy – Szkocja, Glasgow. II m. w drużynowych technikach specjalnych na Mistrzostwach Europy – Szkocja, Glasgow. I miejsce w układach indywidualnych w kategorii III Dan na Mistrzostwach Polski Seniorów, Rybnik. III miejsce w walkach indywidualnych w kategorii do 70 kg na Mistrzostwach Polski Seniorów, Rybnik. II m. w układach drużynowych na Mistrzostwach Polski Seniorów, Rybnik. II miejsce w walkach drużynowych na Mistrzostwach Polski Seniorów, Rybnik.

13-juniorPIOTR BARWIŃSKI (sonda sportowiec 13)
Młodzieżowy Klub Lekkoatletyczny Nefryt Lubartów, lekka atletyka, 14 lat, trener Wiesław Nowak. Podczas 25 jubileuszowego Biegu Jezior Łukcze – Krasne, dwa drugie miejsca w kategorii młodzików (10-15 lat). I miejsce w GP Polski Środkowowschodniej 2015.

 

 

14-juniorADRIAN BORZĘCKI (sonda sportowiec 14)
MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 18 lat, trener Jarosław Suska.
I miejsce w układach indywidualnych stopni Kup na Mistrzostwach Polski Seniorów, Częstochowa 2014. I miejsce w układach indywidualnych stopni Kup  na Pucharze Polski Seniorów Ciechanów.

 

 

15-juniorALAN DOMAŃSKI (sonda sportowiec 15)
LUKS Lubartów – szachy, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie, 7 lat, instruktor – Piotr Opolski.
Talent sekcji szachowej LUKS Lubartów. W 2015 r. zajął V miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 6 w Szachach w Suchedniowie. Jest brązowym medalistą Mistrzostw Miasta Lublina do lat 6. Zajął czwarte miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w szachach klasycznych do 8 lat w Tomaszowie Lubelskim.

 

16-juniorŁUKASZ DRZEWIECKI (sonda sportowiec 16)
MKS Lewart AGS Lubartów – tenis stołowy, 14 lat, trener Adam Płodzień. Złoty medalista Mistrz Województwa w grze indywidualnej kadetów. Złoty medalista drużynowych mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego. Złoty medalista drużynowych mistrzostw województwa Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. IX miejsce w ogólnopolskich finałach Szkolnego Związku Sportowego.

 

17-juniorJAKUB GADZAŁA (sonda sportowiec 17)
MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 18 lat, trener Jerzy Jedut.
I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów Rybnik walki +75kg, techniki specjalne. I miejsce Grand Prix Polski Pruszcz Gdański walki +75kg, układy IDan, techniki specjalne. I miejsce Puchar Polski Ciechanów walki +75kg. II miejsce Puchar Polski Ciechanów techn. spec. III miejsce Puchar Polski Ciechanów układy Idan. I miejsce Mistrzostwa Świata Włochy Jesolo walki +75kg. II miejsce Mistrzostwa Świata Włochy Jesolo testy siły. I miejsce Mistrzostwa Europy Szkocja Glasgow walki +75kg (II m.) testy siły, III m. układy Idan). I miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów Kłobuck techn. spec. Najlepszy zawodnik Mistrzostw Świata (Włochy), Europy (Szkocja), Polski (Rybnik).

18-juniorZUZANNA GADZAŁA (sonda sportowiec 18)
MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 17 lat, trener Jerzy Jedut.
I miejsce w walkach do 60kg na Mistrzostwach Świata Juniorów w Jesolo Włochy. I m. w technikach specjalnych na Mistrzostwach Europy Juniorów w Glasgow. I m. w walkach do 60kg i w techn. spec. oraz II m. w układach formalnych 1 dan i tytuł Najlepszej Zawodniczki na Mistrzostwach Polski Juniorów w Rybniku. I m. w techn. spec., I m. w walkach do 60kg, III m. w indywidualnych układach formalnych 1dan oraz tutuł najlepszej zawodniczki na Pucharze Polski Juniorów w Ciechanowie. I m. w tech. spec., II m. w ukladach formalnych 1dan I m. w walkach do 60kg na Grand Prix Polski Juniorów w Pruszczu Gdańskim.

19-juniorKAMIL GŁOWINKOWSKI (sonda sportowiec 19)
MKS Lewart AGS Lubartów – tenis stołowy, 18 lat, trener Adam Płodzień.
Złoty medalista drużynowych Mistrzostw Woj. Lubelskiego OZTS w kategorii – Junior. Srebrny Medalista indywidualnych Mistrzostw Województwa w kategorii – Junior. Czołowy zawodnik drugoligowego zespołu Lewartu. Zdobył wraz z drużyną Mistrzostwa II-ligi tenisa stołowego.

 

20-juniorMARCIN JASZCZUK (sonda sportowiec 20)
MKS Lewart AGS Lubartów – tenis stołowy, 14 lat, trener Adam Płodzień.
Srebrny medalista indywidualnych mistrzostw województwa Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w kategorii kadet. IX miejsce w ogólnopolskich finałach Szkolnego Związku Sportowego w grze drużynowej. Złoty medalista drużynowych mistrzostw województwa Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Złoty medalista drużynowych mistrzostw województwa Szkolnego Związku Sportowego.

 

21-juniorBARTOSZ KOWALCZYK (sonda sportowiec 21)
MKS Lewart AGS Lubartów – tenis stołowy, 15 lat, trener Adam Płodzień.
Zwycięzca prestiżowego wojewódzkiego turnieju TOP-8 w kategorii młodzik oraz kadet. Mistrz województwa w kategorii młodzik Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. XVI-miejsce na Mistrzostwach Polski w grze indywidualnej. III-miejsce w grze drużynowej podczas Ogólnopolskiego Finału memoriału Andrzeja Grubby w Sopocie. Zwycięzca Wojewódzkiego cyklu Gran Prix Ludowych Zespołów Sportowych.

 

22-juniorANNA LIPSKA (sonda sportowiec 22)
MKS Lewart AGS Lubartów – tenis stołowy, 15 lat, trener Adam Płodzień.
Brązowa medalistka Mistrzostw Województwa Ludowych Zespołow Sportowych. Brązowa medalistka drużynowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w kategorii młodziczek. Srebrny medal zawodów cyklu Grand Prix LZS.

 

23-juniorEWELINA MITRUS (sonda sportowiec 23)
Młodzieżowy Klub Lekkoatletyczny Nefryt Lubartów, lekka atletyka, 14 lat, trener Wiesław Nowak.
Wyróżniająca się  w swojej kategorii wiekowej w województwie, jedna z najlepszych zawodniczek w powiecie. Wiele zwycięstw w biegach szkolnych i masowych na terenie województwa lubelskiego.

 

 

 

24-juniorEMILIA MITURA (sonda sportowiec 24)
MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 16 lat, trener Jerzy Jedut.
II miejsce w układach indywidualnych Grand Prix Polski w Pruszczu Gdańskim, III miejsce w walkach indywidualnych do 46 kg Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Nowej Rudzie. II miejsce w walkach do 50 kg Mazovia Masters Cup Ciechanów.

 

25-juniorPAWEŁ PĘKSA (sonda sportowiec 25)
MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 18 lat, trenerzy Daniel Cieśla i Grzegorz Białek.
Obrońca lub pomocnik drużyny występującej w I lidze wojewódzkiej juniorów. Mimo młodego wieku znajduje się w kadrze zespołu seniorów. Wiosną wystąpił w 12 spotkaniach w lubelskiej IV lidze i zdobył jedną bramkę. Jesienią zagrał w ośmiu spotkaniach trzecioligowych.

 

26-juniorADRIAN PIKUL (sonda sportowiec 26)
MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 18 lat, trenerzy Daniel Cieśla i Grzegorz Białek.
Pomocnik lub napastnik drużyny występującej w I lidze wojewódzkiej juniorów. Mimo młodego wieku znajduje się w kadrze zespołu seniorów. Wiosną wystąpił w 8 spotkaniach w lubelskiej IV lidze i zdobył jedną bramkę. Jesienią zagrał w pięciu spotkaniach trzecioligowych.

 

27-juniorJOANNA PROKOP (sonda sportowiec 27)
MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 18 lat, trener Jerzy Jedut.
II miejsce układy kobiet kup na Pucharze Polski Seniorów Ciechanów. II miejsce walki kobiet do 60 na Grand Prix Polski Juniorów w Pruszczu Gdańskim. II miejsce walki kobiet do 60 Mistrzostwa Polski Juniorów Rybnik. III miejsce walki kobiet do 60 (Mazovia Masters Cup) Ciechanów.

 

28-juniorKAJA WRÓBLEWSKA (sonda sportowiec 28)
Lubartowski Klub Pływacki SKALAR – pływanie, 8 lat, trener: Iwona Tarkowska.
Złota medalistka oraz Zwyciężczyni „Krasnostawskiej Ligi Pływackiej Wodnik Szuwarek”. Złota medalistka oraz Zwyciężczyni 39 edycji o „Laur Lubelskiego Koziołka”. Dwukrotna Złota medalistka „Pucharu MTP LUBLINIANKA”. Złota medalistka Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Warszawie „Od Młodzika do Olimpijczyka”. Złota medalistka „Mistrzostw w Pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Lubartowa”. Złota medalistka „Mistrzostw Powiatu w Pływaniu Indywidualnym”.

 

29-juniorOLIWIA ZIELIŃSKA (sonda sportowiec 29)
Młodzieżowy Klub Lekkoatletyczny Nefryt Lubartów, lekka atletyka, 12 lat, trener Wiesław Nowak.
Podczas 25 jubileuszowego Biegu Jezior Łukcze – Krasne, dwa drugie miejsca w kategorii młodzików (10-15 lat). I miejsce w GP Polski Środkowo-wschodniej 2015.

 
30JAKUB KSIĄDZ  (sonda sportowiec 30)
LUKS Lubartów, lekka atletyka, 13 lat, trener Jerzy Walczak.
Drużynowy mistrz powiatu i województwa w sztafetowych biegach przełajowych, w czwórboju lekkoatletycznym i sztafecie szwedzkiej. V miejsce w Mistrzostwa Polski w sztafetowych biegach przełajowych i brązowy medalista Mistrzostw Polski w sztafecie szwedzkiej

 

REGULAMIN XX Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych  Sportowców Lubartowa:

1. Oficjalna nazwa Plebiscytu brzmi: XX Plebiscyt na Dziesięciu Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa;
2. Organizatorem Plebiscytu jest Lubartowski Ośrodek Kultury;
3. W Plebiscycie mogą brać udział Sportowcy trenujący w klubach na terenie miasta Lubartów oraz powiatu lubartowskiego, a także Sportowcy zamieszkali na terenie powiatu lubartowskiego, zgłoszeni przez kluby sportowe, instytucje i osoby prywatne;
4. Termin zgłaszania kandydatur sportowców do „Złotej Dziesiątki” to 31.01.2016 r.;
5. Głosowanie odbywa się w jednym etapie i wyłącznie za pomocą SMS. Termin rozpoczęcia głosowania to 18 lutego 2016 r., a zakończenia 3 kwietnia 2016 r. (do godz. 24.00).
6. Aby zagłosować, należy wysłać SMS na numer 71880 (cena 1 zł plus VAT), wpisując kod podany przy imieniu i nazwisku kandydata z listy opublikowanej w papierowym wydaniu „Lubartowiaka” i na stronie internetowej Lubartowiaka (np.: sonda sportowiec 01). Sportowiec otrzymuje 1 głos za 1 SMS. Zasada ta obowiązuje w obu kategoriach. Ważne są wyłącznie SMS-y, w których wpisano poprawnie kod kandydata. Każdy z uczestników naszej wspólnej zabawy może przysłać dowolną ilość SMS. Zgłoszenia wysyłane z bramek SMS nie biorą udziału w głosowaniu.
7. Wybierani przez Czytelników sportowcy utworzą „Złotą Dziesiątkę”, którą dzielimy na dwie kategorie: młodszą – do 18 lat: starszą – powyżej 18 lat. Tym samym „Złota Dziesiątka” składała się będzie z dwóch umownych „piątek”. O wyborze „Złotej Dziesiątki” decyduje suma głosów z nadesłanych SMS-ów;
8. Wyniki głosowania na sportowców zostaną ogłoszone podczas Gali Sportowców 15 kwietnia 2016 r. w Hotelu Wincentów.
Nagroda dla Czytelników
1. Głosujący Czytelnicy mogą dodatkowo wziąć udział w konkursie „Nagroda dla Czytelników”, w którym nagrodą jest telewizor SAMSUNG, ufundowany przez Społem Lubartów. W tym celu należy wysłać JEDNORAZOWO SMS na numer 668 695 951 (oplata według taryfy operatora) oraz dokończyć życzenia urodzinowe z okazji 20-lecia Plebiscytu: „Sportowcom życzę …”. Zwycięzcą nagrody zostanie autor najciekawszej wypowiedzi. Termin rozpoczęcia konkursu to 18 lutego 2016 r., a zakończenia 3 kwietnia 2016 r. (do godz. 24.00). Oceniać wypowiedzi będzie komisja składająca się z zespołu redakcyjnego Lubartowiaka oraz dyrekcji Lubartowskiego Ośrodka Kultury.
Z udziału w konkursie wyłączeni są pracownicy Lubartowskiego Ośrodka Kultury wraz z najbliższą rodziną. Wysłanie SMS oznacza jednocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych wyłącznie na potrzeby wyłonienia zwycięzcy Nagrody dla Czytelników.   Ogłoszenie zwycięzcy Nagrody dla Czytelników odbędzie się podczas Gali Sportowców 15 kwietnia 2016 r. Wręczenie nagrody nastąpi w terminie podanym przez Społem Lubartów. W konkursie będą brały udział numery telefonów, z których zostały wysłane SMS w konkursie na Nagrodę dla Czytelników.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7611).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.