W dziale | Sport

Płeć piękna pokonała „brzydkich”

Opublikowany 24.05.2012

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja po raz pierwszy w naszym mieście rozegrano Wojewódzki turniej szachowy o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. Niespodziewanym zwycięzcą indywidualnym piątkowego spotkania (18 maja) okazała się Alicja Bednarczyk z III LO z Lublina.

Po raz pierwszy w historii tych zawodów dziewczyna zdobyła 100 – procentowy wynik – mówił Tadeusz Popławski, sędzia klasy międzynarodowej. – W pierwszej rundzie grała z dziewczyną, w kolejnych sześciu pokonała wszystkich chłopców.

Jednym z nich był Jakub Kurlak z II LO, który mógł reklamować remis. Jednak grał do końca i wpadł w pułapkę, po której stracił hetmana. Ostatecznie w klasyfikacji łącznej zajął miejsce tuż za Alicją. Najlepsze drużyny otrzymały puchary, najlepsze zawodniczki i zawodnicy – medale. Wręczał je zastępca burmistrza Lubartowa Radosław Szumiec oraz dyrektor II LO Radosław Borzęcki. Organizatorem rozgrywek był Lubelski Klub Szachowy przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Lublinie, współorganizatorami II Lo im. Piotra Firleja oraz LUKS Lubartów – sekcja szachowa. Redakcja Lubartowiaka patronowała imprezie.  Szczegółowe wyniki poniżej w zakładce
>>>>>>>>>>>>>>  W Y N I K I <<<<<<<<<<<<<<<<


>>>>>>>>>>>galeria organizatora <<<<<<<<<<

galeria”Lubartowiaka” >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>.

 

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7104).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.