Porażka i zwycięstwo

Kolejne dwa ligowe spotkania w lubelskiej IV lidze rozegrali piłkarze Lewartu Lubartów. Bilans tych pojedynków jest remisowy. W niedzielę lubartowianie przegrali w Chełmie z miejscową Chełmianką 1:3. W środę Lewart pokonał na własnym boisku Lubliniankę Lublin 1:0.
 W Chełmie Lewart wybitnie nie miał szczęścia. Dwa gole stracił z rzutów karnych, z których oba zostały podyktowane w kontrowersyjnych okolicznościach. Przez końcowe 30 minut ?biało-niebiescy grali z przewagą jednego zawodnika. Nie odmieniło to jednak losów spotkania. Przeciwko Chełmiance z różnych powodów nie zagrali Grzegorz Pastusiak, Michał Wilkołek, Marek Wawruch i Łukasz Bordzoł.
Chełmianka Chełm ? Lewart Lubartów 3:1 (1:1); gola dla Lewartu zdobył w 39 minucie Łukasz Mitaszka.
Skład Lewartu: Budzyński ? Goździcki, Maleszyk, Jezior, Pszczoła, Serwin, Mitura, Mitaszka (od 78 min. Pożak), Łukasiewicz, Kapitan (od 64 min. Chudziak), Kaczmarski.
 Mecz przeciwko Lubliniance to przysłowiowe spotkanie o sześć punktów. Sąsiadujące w tabeli drużyny nie stworzyły w Lubartowie zbyt ciekawego widowiska. Na murawie dominowała walka, a sytuacji bramkowych piłkarze obu zespołów nie mieli zbyt wiele. Podopiecznym trenerów Arkadiusza Smolarza i Alberta Malesy tym razem dopisało szczęście. W 77 minucie w polu karnym gości zakotłowało się. Piłka kilkakrotnie odbijała się od nóg zawodników. W końcowej fazie tej akcji piłka po strzale Marka Wawrucha odbiła się od słupka i najprawdopodobniej od bramkarza i ku uciesze kibiców, wpadła do siatki. Okazało się, ze była to bramka, która zapewniła Lewartowi 3 punkty.
Lewart Lubartów ? Lublinianka Lublin 1:0 (0:0); gola dla Lewartu zdobył w 77 minucie Marek Wawruch.
Skład Lewartu: Wilkołek ? Goździcki (od 67 min. Jezior), Pastusiak, Maleszyk, Pszczoła, Serwin (od 89 min. Chudziak), Mitura, Mitaszka (od 73 min. Pożak), Łukasiewicz (od 79 min. Urbaś), Wawruch, Kaczmarski.