SKUTECZNOŚĆ DO POPRAWKI

Zwycięstwo i porażka piłkarzy Lewartu Lubartów

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali kolejne dwa ligowe spotkania. W meczach tych podopieczni Tomasza Mitury zdobyli trzy punkty. Na taki wynik złożyło się domowe zwycięstwo z Włodawianką Włodawa i wyjazdowa porażka z Orlętami Łuków. Po ośmiu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli wśród dwunastu drużyn z dorobkiem dziewięciu punktów zajmują dziewiąte miejsce.

OCZEKIWANE PRZEŁAMANIE

Po trzech kolejnych ligowych porażkach piłkarze Lewartu w siódmej kolejce grali na własnym boisku z Włodawianką Włodawa. Przed tym meczem w lubartowskim zespole panował bojowy nastrój. Drużyna znajdowała się w małym dołku, a Włodawianka wydawała się dobrym przeciwnikiem na przełamanie niekorzystnej serii. Po końcowym gwizdku sędziego słychać było ulgę wśród gospodarzy. Lewart wygrał i zapisał na swoim koncie trzy punkty. Jednak na końcowy sukces „biało-niebiescy” musieli solidnie zapracować. Przeciwnik postawił się miejscowym i o wyniku zadecydowała jedna bramka, którą w 54 minucie zdobył Szymon Bielecki. Dla napastnika Lewartu była to pierwsza ligowa bramka w lubartowskich barwach.

PORAŻKA W ŁUKOWIE

W Łukowie zawodnicy Lewartu chcieli pójść za ciosem i zdobyć kolejne punkty. Mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych, które wpływały na płynność gry. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej odsłonie gospodarze dwa razy umieścili piłkę w bramce Lewartu. Podopieczni Tomasza Mitury nie potrafili odpowiedzieć i komplet punktów pozostał w Łukowie. Drużyna z Lubartowa ma w tym sezonie kłopoty ze skutecznością. Osiem strzelonych bramek w ośmiu meczach to skromny dorobek. Przekłada się to niestety na ilość zdobytych punktów.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Włodawianka Włodawa 1:0 (0:0); bramkę dla Lewartu w 54 minucie zdobył Szymon Bielecki.

Skład Lewartu: Podleśny – Tomasiak, Kuzioła, Niewęgłowski, Urban, Duda (od 59 min. Bednarczyk), Gliniak, Majewski (od 70 min. Ciechański), Żuk (od 76 min. Sowa), Aftyka, Bielecki (od 59 min. Lipski).

Orlęta Łuków – Lewart Lubartów 2:0 (0:0).

Skład Lewartu: Podleśny – Tomasiak, Kuzioła, Niewęgłowski, Iskierka, Michałów, Gliniak (od 85 min. Sowa), Majewski, Zdunek (od 60 min. Bednarczyk), Aftyka (od 85 min. Sokół), Bielecki (od 60 min. Ciechański).

W najbliższą niedzielę 26 września, w ramach dziewiątej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z drużyną POM Iskra Piotrowice. Początek spotkania o godzinie 16.00. Dziesiąta kolejka zaplanowana jest na weekend 2/3 października. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na wyjeździe z Powiślakiem Końskowola. Mecz w sobotę 2 października rozpocznie się o godzinie 16.00.