Wyjazdowa porażka

Piłkarze Pogoni 07-Perły Lubartów Rokitno przegrali drugi wyjazdowy mecz z rzędu. Po dotkliwej klęsce w Dęblinie, tym razem ulegli 0:2 w Piotrowicach miejscowej drużynie POM Iskra. Po dwunastu kolejkach drużyna zajmuje dwunaste miejsce w ligowej tabeli.
To był kolejny mecz, w którym Pogoń 07-Perła nie mogła zagrać w optymalnym ustawieniu. Z różnych powodów nie wystąpili m.in. Łukasz Witkowski, Tomasz Kamiński, Kamil Szysiak i Michał Serwin. Ci, którzy ich zastępowali zagrali bardzo ambitnie, jednak w niedzielę przeciwnik był zdecydowanie lepszy.
Przez początkowe 20 minut gra gości wyglądała poprawnie. Agresywne i wysokie krycie daleko od własnej bramki przynosiło spokój bramkarzowi Mateuszowi Urbanowi. Potem zabrakło koncentracji i wykonywania założeń taktycznych. Skrupulatnie wykorzystali to miejscowi. W odstępie kilku minut, trzy razy poważnie zagrozili bramce Pogoni 07-Perły. Za czwartym razem cieszyli się z objęcia prowadzenia. W drugiej połowie po raz drugi znaleźli drogę do bramki młodego bramkarza gości. Skończyło się na dwóch straconych golach, choć gdyby miejscowi mieli lepiej ustawione celowniki, to tych bramek mogło paść jeszcze kilka.
POM Iskra Piotrowice – Pogoń 07-Perła Lubartów Rokitno 2:0 (1:0).
Skład Pogoni 07-Perły: Urban – Jankowski, Karwat, Cyranek, Rafał Michoń, Michna, Miziołek, Woźniak (od 46 min. Protas), Nogal (od 80 min. Krasucki), Osuch (od 60 min. Karwacki), Buzek (od 70 min. Misztal).
W najbliższą niedzielę piłkarze Pogoni 07-Perły rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Jako gospodarz podejmowali będą Wisłę Annopol. Początek spotkania na boisku w Rokitnie o godzinie 13.00. ig