Zakończyli sezon na drugim miejscu

Znakomita końcówka sezonu piłkarzy Lewartu. Sześć ostatnich spotkań, to wyłącznie zwycięstwa

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali dwa spotkania w lubelskiej IV lidze. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego zdobyli w nich komplet punktów. Na wyjeździe 5:0 rozbili Orlęta Łuków, zaś na własnym boisku 2:0 pokonali Victorię Żmudź. Zespół zaliczył bardzo udaną końcówkę rozgrywek. W sześciu ostatnich spotkaniach Lewart odnotował komplet zwycięstw. W tym czasie trafił do siatki przeciwników 23 razy, nie tracąc przy tym żadnego gola. Na zakończenie sezonu piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajęli drugie miejsce. Wiceliderzy rozgrywek zgromadzili sześćdziesiąt punktów.

PO KWADRANSIE WSZYSTKO BYŁO JASNE
W przedostatnim meczu sezonu piłkarze Lewartu grali w Łukowie z miejscowymi Orlętami. Lubartowianie jechali na mecz z jasnym celem, czyli zdobyciem kompletu punktów. Trudno wyobrazić sobie lepszy początek meczu. Tuż po pierwszym gwizdku sędziego na strzał z dystansu zdecydował się Łukasz Najda i piłka znalazła się w siatce gospodarzy. W 2 minucie indywidualną akcję przeprowadził Artur Szkutnik. W jej efekcie bramkarz Orląt zmuszony był ponownie wyciągać piłkę z siatki. Kiedy w 11 minucie na 3:0 podwyższył Dariusz Michna, zanosiło się na pogrom. W 32 minucie swoją drugą bramkę zdobył Łukasz Najda i goście do przerwy prowadzili różnicą czterech goli. Po zmianie stron podopieczni Łukasza Mierzejewskiego nieco zwolnili tempo. Trener dokonał pięciu zmian, dając szansę gry rezerwowym w większym wymiarze czasu. Na 10 minut przed końcem wynik na 5:0 ustalił Dawid Pikul. Zespół wracał do Lubartowa ze świadomością dobrze wykonanego zadania. Można powiedzieć, że było lekko, łatwo i przyjemnie, a wynik 5:0 to dla Orląt Łuków najniższy wymiar kary.

ZWYCIĘSTWO NA ZAKOŃCZENIE SEZONU
Na zakończenie sezonu 2018/2019 Lewart grał u siebie z Victorią Żmudź. Zwycięstwo w tym meczu, przy jednoczesnej stracie punktów przez Lubliniankę, pozwalało zakończyć sezon na drugim miejscu w tabeli. Jedenastka z Lubartowa od pierwszego gwizdka sędziego ruszyła do ataków. W trzeciej minucie miejscowi objęli prowadzenie, a bramkę zdobył Patryk Pokrywka. Goście okazali się wymagającym przeciwnikiem i o kolejne gole było trudno. Tuż przed przerwą mogło być 2:0, jednak po strzale Karola Bujaka piłka trafiła w poprzeczkę. Po zmianie stron niewiele zabrakło Michałowi Budzyńskiemu. Po jego zagraniu piłkę zmierzającą do siatki wybił jeden z zawodników Victorii. Minimalne prowadzenie utrzymywało się aż do 81 minuty. Wtedy to sędzia podyktował rzut karny dla miejscowych. Do piłki podszedł Karol Bujak i zaskoczył przeciwnika oraz kibiców. Zaskoczeniem był sposób wykonania jedenastki. Kapitan zespołu zamiast strzelać, podał piłkę do Michała Budzyńskiego, a ten pokonał zaskoczonego bramkarza. Gracze z Lubartowa zabawili się, strzelając ostatniego gola w sezonie w sposób widowiskowy i nieszablonowy.
Mecz z Victorią był pożegnalnym dla Sergiusza Prusaka. Doświadczony bramkarz spędził w Lewarcie rundę wiosenną, wnosząc do zespołu niebywałe piłkarskie doświadczenie, wzorzec profesjonalizmu i wspaniałą atmosferę. W ostatnim spotkaniu „Serek” kilka razy zmuszony był interweniować, chroniąc swój zespół przed utratą gola.
Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:
Orlęta Łuków – Lewart Lubartów 0:5 (0:4); gole dla Lewartu zdobyli: Łukasz Najda w 1, 32, Artur Szkutnik w 2, Dariusz Michna w 11, Dawid Pikul w 80 minucie.
Skład Lewartu: Prusak (od 46 min. Kuźma) – Wankiewicz, Ponurek, Michna, Szafrański, Pokrywka (od 72 min. Filipczuk), Majewski, Bujak (od 69 min. Adrian Pikul), Najda, Fularski (od 46 min. Gliniak), Szkutnik (od 59 min. Dawid Pikul).
Lewart Lubartów – Victoria Żmudź 2:0 (1:0); gole dla Lewartu zdobyli: Patryk Pokrywka w 3, Michał Budzyński w 81 minucie.
Skład Lewartu: Prusak – Wankiewicz, Ponurek, Michna, Szafrański, Pokrywka (od 78 min. Filipczuk), Budzyński (od 84 min. Majewski), Gliniak (od 46 min. Adrian Pikul), Bujak, Najda (od 58 min. Dawid Pikul), Szkutnik (od 52 min. Fularski).
Spotkaniem z Victorią Żmudź piłkarze Lewartu zakończyli rozgrywki ligowe. W następnym numerze „Lubartowiaka” zamieścimy podsumowanie sezonu 2018/2019 w wykonaniu podopiecznych trenera Łukasza Mierzejewskiego.