Zwycięstwo na inaugurację

Z dwutygodniowym opóźnieniem rozpoczęły się rozgrywki w lubelskiej IV lidze. W pierwszym wiosennym spotkaniu piłkarze Lewartu Lubartów grali na wyjeździe z Janowianką Janów Lubelski. Inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu lubartowian wypadła znakomicie. Po bramkach strzelonych przez Mateusza Łukasiewicza, Borysa Kaczmarskiego i Grzegorza Pastusiaka, Lewart wygrał 3:0.

Kibice Lewartu z niepokojem oczekiwali na pierwszy ligowy mecz. W spotkaniach kontrolnych podopieczni trenera Arkadiusza Smolarza nie prezentowali gry, która napawałaby optymizmem. Spore zastrzeżenia można było kierować do postawy defensywy, a także mizernej skuteczności. Tymczasem w Janowie Lubelskim dzięki tym właśnie piłkarskim elementom, zespół z ulicy Parkowej postarał się o niespodziankę.

Po niemrawym początku, w 26 minucie Lewart objął prowadzenie. Mateusz Łukasiewicz otrzymał dobre podanie od Łukasza Mitaszki. Wbiegł z piłką w pole karne i pewnym strzałem pokonał bramkarza miejscowych. Dla Mateusza była to pierwsza bramka w barwach Lewartu. Jesienią wystąpił w 9 meczach, jednak ta sztuka mu się nie udała. Drugiego gola zdobył Borys Kaczmarski. Ponownie asystował Mitaszka. Borys strzelił siódmą bramkę w sezonie i jest zdecydowanie najlepszym snajperem zespołu. W 84 minucie ?Boria? potwierdził, że jest również najlepiej asystującym piłkarzem lubartowskiej jedenastki. Po jego podaniu trzecie trafienie dla przyjezdnych uzyskał Grzegorz Pastusiak. Z dalekiego wyjazdu ekipa Lewartu wracała w doskonałych nastrojach. Wysokie zwycięstwo, czyste konto po stronie strat, to doskonały bilans otwarcia rundy wiosennej. Dodatkowo Grzegorz Pastusiak i Borys Kaczmarski zostali wybrani do jedenastki kolejki lubelskiej IV ligi ?Dziennika Wschodniego?.

Już w najbliższą sobotę Lewart po raz pierwszy w tej rundzie zaprezentuje się przed własną publicznością. Do Lubartowa przyjedzie wicelider rozgrywek ? Podlasie Biała Podlaska. Przeciwnik w dotychczasowych 16 spotkaniach nie zaznał jeszcze smaku ligowej porażki, odnotowując po 8 wygranych i remisów, tracąc zaledwie 7 bramek. W ostatniej kolejce Podlasie na własnym boisku zremisowało 1:1 z drużyną Zartmet Olender Sól. Czy Lewart po wyjazdowym zwycięstwie stać na pokonanie wicelidera? Będzie się można o tym przekonać w sobotę 11 kwietnia. Początek meczu o godzinie 12.00.

Janowianka Janów Lubelski ? Lewart Lubartów 0:3 (0:1); gole dla Lewartu zdobyli: Mateusz Łukasiewicz w 26, Borys Kaczmarski w 63 i Grzegorz Pastusiak w 84 minucie.

Skład Lewartu: Wilkołek ? Goździcki, Pastusiak, Maleszyk, Pszczoła, Serwin (od 80 min. Urbaś), Mitura, Mitaszka (od 70 min. Kapitan), Łukasiewicz (od 84 min. Jezior), Kaczmarski, Bordzoł (od 64 min. Marek Wawruch).