ZWYCIĘSTWO, REMIS I PORAŻKA PIŁKARZY LEWARTU

W niedzielę „biało-niebiescy” zakończą rundę jesienną

Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą trzy kolejne ligowe spotkania, rozegrane w ramach III ligi. W meczach tych podopieczni Tomasza Bednaruka zdobyli cztery punkty. Złożyło się na to: domowy remis z Koroną II Kielce i wyjazdowe zwycięstwo nad Hetmanem Zamość. Zawodnicy z Lubartowa ulegli także na własnym stadionie Chełmiance Chełm. Po dziewiętnastu kolejkach lubartowianie w ligowej tabeli w stawce 21 drużyn z dorobkiem 25 punktów zajmują 12 miejsce.

MŁODZIEŻ Z KIELC SPRAWIŁA KŁOPOTY LEWARTOWI

Po dwóch kolejnych zwycięstwach piłkarze Lewartu chcieli pójść za ciosem i zgarnąć kolejny komplet punktów. Okoliczności ku temu były sprzyjające, bowiem do Lubartowa przyjechały rezerwy Korony Kielce. Przeciwnik dysponuje bardzo młodym składem, w ligowej tabeli znajduje się niżej niż Lewart, a dodatkowo przegrał dwa wcześniejsze mecze. Rozpoczęło się pomyślnie dla gospodarzy. W 11 minucie indywidualną akcję celnym strzałem zakończył Filip Michałów. Wychowanek klubu będący ostatnio w wysokiej formie zdobył swoją trzecią bramkę w III lidze. Zdobyty gol uspokoił miejscowych, równocześnie pobudził przyjezdnych. Goście śmielej atakowali i kilka razy zagrozili bramce Jakuba Długosza. W 62 minucie wyrównali i dalej atakowali. Po stracie bramki, także Lewart zagrał odważniej, szukając okazji na strzelenie zwycięskiego gola. Akcje często przenosiły się spod jednego pola karnego pod drugie. Obie drużyny stworzyły po kilka sytuacji na zmianę rezultatu, jednak piłka już nie wpadła do siatki i w Lubartowie podzielono się punktami. Spotkanie z trybun obserwował Marek Citko, były reprezentant Polski, w przeszłości zawodnik m.in. Widzewa Łódź i Legii Warszawa. Obecnie jest menagerem piłkarskim, a w czasie meczu obserwował m.in. piłkarza Lewartu Krystiana Żeliskę.

PEWNE ZWYCIĘSTWO W ZAMOŚCIU

W Święto Niepodległości swój kolejny ligowy mecz rozegrali piłkarze Lewartu. W Zamościu rywalizowali z ostatnim zespołem w tabeli, czyli Hetmanem. Po tym pojedynku nasza jedenastka jest bogatsza o trzy punkty. W przeciągu całego spotkania podopieczni Tomasza Bednaruka byli zdecydowanie lepsi. Do przerwy prowadzili 2:0, a na listę strzelców wpisali się Krystian Żelisko i Michał Budzyński. Goście mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie rezultatu, jednak nie potrafili już pokonać bramkarza Hetmana. Ostatecznie zespół z Lubartowa wygrał 2:0 i do domu wracał w dobrym nastroju.

CHEŁMIANKA WYGRAŁA W LUBARTOWIE

W ostatnim z rozegranych spotkań ligowych „biało-niebiescy” podejmowali w Lubartowie sąsiada w ligowej tabeli, Chełmiankę Chełm. Z różnych powodów (np. kontuzje, pauza za kartki) w meczu tym nie zagrało kilku podstawowych zawodników – Michał Budzyński, Bartosz Zbiciak, Arkadiusz Maksymiuk, Konrad Szczotka, Krystian Żelisko, Konrad Nowak. Brak połowy wyjściowego składu przełożył się niestety na grę zespołu. Początek był wyrównany, jednak z upływem czasu uwidoczniła się przewaga gości. Zespół, w którym występują m.in. Grzegorz Bonin i Tomasz Brzyski, czyli zawodnicy z wieloletnim doświadczeniem ekstraklasowym, potrafił stworzyć kilka dobrych okazji na strzelenie gola. Przyjezdni objęli prowadzenie w 33 minucie po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Po kolejnych dwóch minutach było 0:2 i Chełmianka ciągle atakowała. Zespół z Lubartowa przeżywał ciężkie chwile, jednak do przerwy dotrwał jedynie z bagażem dwóch straconych goli. Po zmianie stron jedenastka z Chełma pilnowała wyniku. Gospodarze zagrali odważniej i za postawę w drugiej połowie zasługują na słowa uznania. Było widać duże zaangażowanie i ciągłą walkę o zmianę wyniku. Najbliżej strzelenia gola był Stanisław Niewiński, który w 65 minucie przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem przeciwnika.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Korona II Kielce 1:1 (1:0); bramkę dla Lewartu w 11 minucie zdobył Filip Michałów.

Skład Lewartu: Długosz – Niewęgłowski, Budzyński, Zbiciak (od 46 min. Najda), Świech, Michałów, Buczek, Fularski (od 82 min. Aftyka), Maksymiuk, Pożak, Nowak (od 58 min. Żelisko).

Hetman Zamość – Lewart Lubartów 0:2 (0:2); bramki dla Lewartu zdobyli: Krystian Żelisko w 25, Michał Budzyński w 44 minucie.

Skład Lewartu: Długosz – Michałów, Budzyński, Niewęgłowski, Świech, Pożak (od 88 min. Sowa), Fularski, Buczek (od 76 min. Majewski), Aftyka, Najda, Żelisko (od 88 min. Fiedeń).

Lewart Lubartów – Chełmianka Chełm 0:2 (0:2).

Skład Lewartu: Długosz – Niewiński, Niewęgłowski, Ponurek, Świech, Michałów (od 85 min. Góralski), Buczek, Fularski, Pożak, Najda, Aftyka (od 76 min. Fiedeń).

Najbliższa, czyli dwudziesta pierwsza kolejka rozgrywek III ligi zaplanowana jest na weekend 21/22 listopada. Lubartowianie udadzą się wtedy do Dębicy. Tam w niedzielę 22 listopada rywalizowali będą z miejscową Wisłoką. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.00. Będzie to ostatni mecz podopiecznych Tomasza Bednaruka w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021.