Archiwum autora redakcja
Cyberbezpieczeństwo – warsztaty dla klas pierwszych z I LO
Zostaw swoje przemyślenia W ubiegłym tygodniu klasy IB i IH z I LO w Lubartowie miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z policjantami, którzy opowiedzieli o zagrożeniach związanych z Internetem. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoznać niebezpieczne sytuacje w sieci, jak unikać cyberprzemocy oraz jak dbać o prywatność w Internecie. Policjanci przypomnieli o konieczności ostrożności przy udostępnianiu danych osobowych oraz o zasadach bezpieczeństwa
Seans dla seniorów
Zostaw swoje przemyślenia Kolejny raz Kino Lewart zaprasza seniorów na seans. 18 marca o godz. 12:30 do obejrzenia będzie film „Przepiękne!”. Cena biletu 15 zł w kasie kina. To historie sześciu wyjątkowych bohaterek, z których, każda na swój sposób, walczy o swoje szczęście i spełnienie. To opowieść o codziennych wyzwaniach, o marzeniach, które nigdy nie gasną, i o odwadze potrzebnej, by żyć w
Dzień Kobiet w Lubartowskim Ośrodku Kultury
Zostaw swoje przemyślenia Dzień Kobiet w Lubartowski Ośrodek Kultury Panie spędziły koncertowo. Na scenie wystąpił Błędowski & Jemioła z programem „The Beatles akustycznie i inne przeboje”. Nie zabrakło kwiatów dla każdej z kobiet. Rozdawał je burmistrz Krzysztof Paśnik, jego zastępca Radosław Szumiec oraz radny Artur Kuśmierzak. (kw)
Diamentowe sukcesy uczniów II LO
Zostaw swoje przemyślenia Uczniowie klasy III A z II LO w Lubartowie Dawid Górny i Aleksander Ulma odnieśli kolejny sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH. Obaj zakwalifikowali się do etapu centralnego olimpiady: Dawid z fizyki, a Aleksander z matematyki i fizyki. Mamy nadzieję, że 22 i 23 marca zamienią tytuł finalisty na tytuł laureata i zdobędą indeksy na tę uczelnię. II LO
„Sztuka łączy pokolenia – wyjątkowy wernisaż w LOK
Zostaw swoje przemyślenia W sobotę, 8 marca, w galerii Lubartowskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy pt. „Sztuka łączy pokolenia”. To wyjątkowa ekspozycja prac plastycznych wykonanych przez uczestników zajęć „Plastyka dla Seniorów”. Artystyczna pasja i talent seniorów zachwyciły zgromadzonych gości, udowadniając, że sztuka nie zna barier wiekowych. Pomysłodawczynią wystawy i instruktorem grupy jest Małgorzata Korneluk, która od siedmiu miesięcy prowadzi zajęcia plastyczne dla
Szachowa Liga Młodych Mistrzów
Zostaw swoje przemyślenia Kolejne rozgrywki Szachowej Ligi Młodych Mistrzów w Lubartowskim Ośrodku Kultury już 13 marca o godz. 17:00. Turniej odbędzie się w kategoriach do lat 7, do lat 9, do lat 11 i do lat 13.
Zwycięstwo Dominika Buczka w zawodowym MMA
Zostaw swoje przemyślenia W ostatni weekend miała miejsce emocjonująca gala Gala TFL 33, która przyciągnęła uwagę entuzjastów sztuk walki z całego regionu. W centrum uwagi znalazł się Dominik Buczek, zawodnik MKS „Lubartów” & Forca Dęblin, który jako pierwszy i jedyny zawodowiec MMA reprezentujący Lubartów, odniósł spektakularne zwycięstwo nad Stanislau Krypetsem, zawodnikiem z Białorusi. Walka, która odbyła się w sobotę, wzbudzała ogromne emocje nie
Ekologiczne warsztaty w Przedszkolu nr 4
Zostaw swoje przemyślenia Warsztaty przyrodnicze „Las w słoiku” w ramach projektu „ Bądźmy Eko w Lubartowie” zorganizowano 6 marca w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Lubartowie. Był to projekt dofinansowany w ramach programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spotkanie poprowadził pan Michał z Nadleśnictwa Lubartów. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami oraz burmistrzem Lubartowa Krzysztofem Paśnikiem wykonały swój
Wystąpili dla seniorów w PCK
Zostaw swoje przemyślenia Artyści z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie wystąpili dla seniorów w Oddziale rejonowym PCK Z okazji Dnia Kobiet młodzież z II LO przygotowała program artystyczny, który zaprezentowała w przededniu tego święta dla seniorów w lubartowskim oddziale PCK. Repertuar zawierał monologi i wiersze wchodzące w skład spektaklu „Kobiecy portret”, który Kawiarnia Poetów niedawno wystawiła podczas wieczorku poetyckiego w II LO. Recytatorki wygłosiły
Jest przetarg na budowę hali sportowej z boiskiem przy II LO
Zostaw swoje przemyślenia Miasto Lubartów ogłosiło przetarg na „Budowę przyszkolnej hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym przy II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie w formule Zaprojektuj i wybuduj. Zamówienie ma być realizowane zgodnie z „Programem Olimpia –Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Zakres prac obejmuje m.in.: -opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej, -opracowanie mapy do celów projektowych, – opracowanie dokumentacji