Archiwum autora redakcja
WOŚP zagra w najbliższą niedzielę
Zostaw swoje przemyślenia Po raz 33 zagra w Lubartowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał odbędzie się 26 stycznia 2025 roku. Podczas tej akcji będą zbierane pieniądze dla dzieci – pacjentów onkologii i hematologii dziecięcej. W tym roku będzie gra w bule, wystawa pojazdów specjalistycznych, fotobudka, pokaz szkolenia psów, aukcja, loteria i wiele innych atrakcji. W sali widowiskowej LOK odbędą się koncerty i gala
Złota tarcza dla technikum w ZS nr 2
Zostaw swoje przemyślenia Złota tarcza i drugie miejsce w województwie lubelskim w rankingu Perspektywy 2025 – śmiało można powiedzieć, że Technikum Zawodowe w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki już się przyzwyczaiło do takich wyróżnień. To tegoroczne jednak cieszy wyjątkowo, bo jest związane z awansem do czołowej dwudziestki najlepszych techników w Polsce. A przypomnijmy, że jeszcze w 2021 r. lubartowskie
Młodzi piłkarze na grach kontrolnych w Krakowie
Zostaw swoje przemyślenia W miniony weekend na boiskach w Krakowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie sportowe, które na długo pozostanie w pamięci młodych piłkarzy. Drużyny Akademii Piłkarskiej MOSiR Lubartów, reprezentujące roczniki 2010, 2011, 2012 i 2013, miały okazję zmierzyć się w sparingach z jednym z czołowych klubów piłkarskich w Polsce – Akademią Mistrzów Cracovia Kraków. Sparingowe mecze były nie tylko doskonałą okazją do zaciętej
Otwarte Mistrzostwa Lubartowa w Badmintonie
Zostaw swoje przemyślenia III Otwarte Mistrzostwa Lubartowa w Badmintonie odbędą się 25 stycznia o godz. 9:00 w hali sportowej ZS nr 2 w Lubartowie. Uczestnicy mogą rywalizować w jednej lub dwóch wybranych kategoriach: Singiel Męski A i BSingiel Open CDebel Kobiet OpenDebel Mężczyzn A i BMixt A i BDebel/Mixt Open C Opłata wpisowa: 80 zł za jedną kategorię; 100 zł za dwie kategorie.
Coolturalne Ferie w PMDK
Zostaw swoje przemyślenia Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury organizuje „Coolturalne Ferie w PMDK”. I turnus: 17- 21 lutego: 17.02. – poniedziałek godz. 9.30 – 15.00 godz. 9.30 – spotkanie z nauczycielami Pracowni Inicjatyw Kulturalnych PMDK w sali widowiskowej, omówienie regulaminu i programu półkolonii godz. 10.00-15.00 wycieczka do Lublina- „Ferie w Filharmonii” 18.02.- wtorek godz. 9.30- 15.00 Wycieczka do pracowni ceramiki „Żywioły Ziemi”- warsztaty ceramiczne.
Fascynujące podróże, niezwykli ludzie i II LO
Zostaw swoje przemyślenia Przedstawiciele SKKT „Azymut”, młodzież II LO oraz opiekunowie wzięli udział w jedenastym spotkaniu z cyklu „Fascynujące podróże, niezwykli ludzie”. Tym razem gościem, a jednocześnie przewodnikiem po bezkresach azjatyckiej części Rosji był Piotr Masicz – pasjonat motoryzacji oraz podróżnik, który odwiedził m. in. Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Mongolię, Egipt, Islandię, Jordanię, Gruzję i Grenlandię. Podczas spotkania 16 stycznia gość podzielił się z
Od lat bierzemy udział w programie Erasmus+…
Zostaw swoje przemyślenia Erasmus + to program Unii Europejskiej promujący edukację i szkolenia. ZS nr 2 w Lubartowie od lat bierze w nim udział, wysyłając uczniów do wielu państw europejskich i przyjmując gości z zagranicy podczas wymian uczniowskich. Tym razem w okresie od maja 2023 do listopada 2024 w projekcie o nazwie „Good morning, teachers” wzięło udział 22 nauczycieli szkoły z ul. Chopina.
Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta Lubartów drugiej kadencji
Zostaw swoje przemyślenia Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta drugiej kadencji odbyła się 16 stycznia. Młodzieżowi radni złożyli ślubowanie oraz wybrali przewodniczącego i 2 – osobowe prezydium. Uroczyste otwarcie obrad poprowadził Tomasz Krówczyński, przewodniczący Rady Miasta Lubartów. W sesji wzięli udział nowo wybrani radni, reprezentujący lubartowską młodzież. Obecny był także burmistrz Krzysztof Paśnik, radni Rady Miasta oraz Kacper Sowa, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta pierwszej
Uczeń RCEZ drugi w kraju w Turnieju Budowlanym ,,Złota kielnia”
Zostaw swoje przemyślenia Kacper Karpiński, uczeń Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie odniósł sukces w Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia”. Eliminacje okręgowe 53 edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” odbyły się 8 stycznia w Zespole Szkół Budowlanych w Lublinie. Turniej organizowany jest w trzech etapach: szkolnym, okręgowym oraz centralnym. Etap okręgowy przeprowadzany jest w całej Polsce – jednocześnie, w sześciu okręgach: w Gliwicach, Lublinie, Kędzierzynie-Koźlu,
MMA Junior w MKS „Lubartów”
Zostaw swoje przemyślenia Sekcja MMA Junior w MKS „Lubartów” z każdym dniem zyskuje na dynamice i popularności. Młodzi entuzjaści sztuk walki z zapałem uczestniczą w treningach, przygotowując się do nadchodzących zawodów, co sprawia, że atmosfera w grupie jest pełna energii i determinacji. Sekcja klubu jest otwarta dla wszystkich, którzy pragną spróbować swoich sił w MMA, BJJ czy Kick-boxingu, niezależnie od poziomu doświadczenia. Dla