Archiwum autora redakcja

Projekt „Edukacja przedszkolna w Gminie Miasto Lubartów”

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia  Miasto Lubartów uzyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na realizację projektu z zakresu edukacji przedszkolnej pn.”Edukacja przedszkolna w Gminie Miasto Lubartów”.  24 kwietnia burmistrz Krzysztof Paśnik odebrał z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego oraz Zarządu Województwa umowę o dofinansowanie projektu, w ramach którego przewidziano: modernizację i doposażenie bazy lokalowej w zakresie edukacji włączającej, realizację programów rozwojowych dla dzieci. Zapewnione

Wysoki wynik Mileny

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Uczennica klasy 4c Milena Florek z II LO w Lubartowie uzyskała najwyższy wynik: 55 pkt na 60 pkt możliwych, czyli 92% w „Próbnej maturze z chemii” zorganizowanej przez Wydział Chemii UMCS w Lublinie i Wydawnictwo Medyk. Egzamin ten odbył się 21 marca. Wynik Mileny jest najwyższy  spośród 170 uczestników biorących udział w tegorocznych zmaganiach. Egzamin odpowiadał standardom egzaminu maturalnego z

Spotkanie z wybitnymi absolwentami w I LO

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Od szkolnej ławki do świata nauki i medycyny – spotkanie z wybitnymi absolwentami I LO w Lubartowie. Czy szkolne marzenia mogą stać się początkiem wielkiej kariery naukowej i medycznej? Odpowiedź na to pytanie poznali uczniowie klas biologiczno-chemicznych oraz uczestnicy projektu „Kariera bez barier” (projekt sygnowany przez Instytut Badań Edukacyjnych oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej) z ZS nr 2 w Lubartowie, którzy

MOTO SERCE I MOTOCYKLOWY DZIEŃ DZIECKA W OSTRÓWKU

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Kolejne „MOTO SERCE” w Ostrówku już 31 maja. Głównym punktem wydarzenia na boisku w Ostrówku jest akcja krwiodawstwa. W zeszłym roku udało się zebrać 27 litrów krwi. Akcja poboru krwi odbędzie się w godz.  12:00 – 16:00.  Zaplanowano też wielką paradę motocyklową. Start: Firlej  o godz. 12:00.  Trasa (22 km): Firlej – Serock – Żurawiniec – Tarkawica – Dębica –

„Majówka z Prymasem”

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Wystawy, prezentacje, koncerty, produkty regionalne – to wszystko już 16 maja w Kozłówce. „Majówka z Prymasem” to wydarzenie, które łączy aktywność, kulturę i wspólne przeżywanie wartości bliskich Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Celem wydarzenia jest upowszechnianie wartości reprezentowanych przez Prymasa Tysiąclecia – w szczególności budowanie silnych więzi społecznych i rodzinnych, wzmacnianie postaw odpowiedzialności społecznej oraz promocja aktywnego i świadomego stylu życia. Istotnym

„Lubartowiak” ma 30 lat

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Dziś „Lubartowiak” obchodzi 30-lecie istnienia. Pierwszy numer gazety wydawanej przez Lubartowski Ośrodek Kultury ukazał się 29 kwietnia 1996 roku.   Historia gazety obejmuje dwie odrębne edycje: pierwszą przedwojenną, wydawaną w latach 1932-1939, drugą zapoczątkowaną w 1990 roku jako Magazyn Obywatelski. Wydanie przedwojenne „Lubartowiaka” 25 listopada 1932 roku pojawił się pierwszy numer „Lubartowiaka” – miesięcznika poświęconego wychowaniu młodzieży starszej. Pismo było

Młodzież na wycieczce w Turcji

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia W dniach 20-24 kwietnia  uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie wzięli udział w mobilności edukacyjnej w Turgutlu w ramach projektu Erasmus+ „AI for Inclusion”. To dynamicznie rozwijające się miasto w zachodniej Turcji, położone w regionie Morza Egejskiego, okazało się doskonałym miejscem do nauki, integracji i poznawania bogatej kultury kraju.   Pierwszego dnia uczestnicy wzięli udział w warsztatach

PODWÓJNY SUKCES UCZNIA TECHNIKUM INFORMATYCZNEGO

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Tegoroczny absolwent klasy 5 t technikum informatycznego w ZS nr 2 Paweł Woźniak uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Ekonomicznej oraz tytuł laureata Olimpiady Przedsiębiorczości. To niezwykłe i godne najwyższego uznania osiągnięcie jest efektem ogromnego zaangażowania, systematycznej pracy oraz wielu miesięcy intensywnych przygotowań.   Sukces ten nie przyszedł łatwo – wymagał nie tylko zdobycia rozległej wiedzy z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, ale

Przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia 22 kwietnia  przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Lubartowie obchodziły Dzień Ziemi. Zabawa na placu zabaw rozpoczęła się od gry „Ściganki”, której towarzyszyły zagadki i zadania ekologiczne. Następnie dzieci przystąpiły do wykonania zadań specjalnych: Pszczółki segregowały śmieci, Kotki malowały gąbeczkami planetę Ziemię, Biedronki malowały kwiatki, Krasnoludki wykonały instrumenty muzyczne zaś Motylki odszyfrowały hasło. Nie zabrakło również wspólnych tańców, a

Spotkanie autorskie w bibliotece

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Miejska Biblioteka Publiczna im. Mickiewicza w Lubartowie organizuje spotkanie autorskie z Boguszem Moskalukiem oraz promocję jego powieści „Czarodziejska górka”. Spotkanie odbędzie się 11 maja o godz. 17:00 w siedzibie biblioteki głównej przy ul. Lubelskiej 36.  

Mundurowa Majówka w Kozłówce

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza 1 maja na „Mundurową Majówkę”, która jest skierowana do rodzin, pasjonatów historii oraz wszystkich zainteresowanych polskim dziedzictwem i tradycją. „Mundurowa Majówka” to plenerowe wydarzenie historyczno-edukacyjne, które odbędzie się w godzinach 11:00–15:30. Program przybliży rolę służb mundurowych na przestrzeni dziejów oraz ich współczesne znaczenie. Wydarzenie nawiązuje do bogatej historii Kozłówki oraz tradycji rodu Zamoyskich, których przedstawiciele

Święto Konstytucji 3 Maja

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Miasto Lubartów, Gmina Lubartów i Powiat Lubartowski zapraszają na obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W programie niedzielnych obchodów: 10:00 – Zbiórka pocztów sztandarowych pod Urzędem Miasta Lubartów 10:15 – Przemarsz pocztów do Bazyliki św. Anny 10:30 – Msza Święta w bazylice, w intencji Ojczyzny 11:45 – Przemarsz z Bazyliki św. Anny na plac przed UM 12:00 – Koncert Orkiestry Ochotniczej