Archiwum autora redakcja
Nocne Marsze Na Orientację w II LO
Zostaw swoje przemyślenia Już po raz XXII SKKT „Azymut” działający w II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie zorganizował imprezę rekreacyjno – sportową „Marsze Na Orientację”. W piątek 27 września grupa pięćdziesięciu entuzjastów dobrej zabawy i miłej atmosfery rozpoczęła geograficzno – sportową rywalizację w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Lisowie. Po krótkim szkoleniu prowadzonym przez Wiktora Opolskiego z kl. IIIa, uczniowie uzbrojeni w
LLS VOLTMAX – siódmy turniej cyklu
Zostaw swoje przemyślenia W Lubartowskim Ośrodku Kultury 27 września 2024 r rozegrano 7 turniej z 10 Lubartowskiej Ligi Szachowej Voltmax. Turniej wygrał Adam Pękała z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego zdobywając 6,5 pkt, drugi był Franciszek Baran z LUKS Lubartów – 5,5 pkt., trzeci był Andrzej Rogoza z LUKS Lubartów – 5 pkt. Wyniki szczegółowe rozgrywek https://www.chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_5408/ Klasyfikacja generalna po 7 turniejach wygląda bardzo ciekawie.
Lubartowski Triathlon
Zostaw swoje przemyślenia I Lubartowski Triathlon „Przekraczaj Granice” to nowy pomysł Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Zawody odbędą się 20 października. Triathlon obejmować będzie: -Pływanie (475 m, 19 długości basenu) – MOSiR Lubartów, ul. 1 Maja 66/74 Start: 7:30 – 10:30 -Rower MTB (22,5 km) -Start w Kopaninie – Lasy Kozłowieckie Godz.: 11:30, start: 11:45 – Bieg (5,25 km) -Trasa Kopanina
Kazimierskie babie lato
Zostaw swoje przemyślenia 25 września klasa 1L z I LO w Lubartowie razem z nauczycielką geografii Moniką Jarosz oraz wychowawczynią Karoliną Oleksiejuk wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Kazimierza Dolnego. Wędrówce po wąwozie sprzyjała słoneczna pogoda oraz miła atmosfera. Prawdziwe babie lato. Przewodnik wycieczki opowiadał ciekawe historie na temat miasta oraz przekazywał informacje związane z geografią, którą klasa lingwistyczna jest przecież bardzo zainteresowana.
Sukcesy uczniów w tenisie
Zostaw swoje przemyślenia W ubiegłym tygodniu na obiektach sportowych Politechniki Lubelskiej odbyły się zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców XV edycji „Z UKS-u do AZS-u 2024. Studiuj w Lublinie”. Uczniowie II LO w Lubartowie zajęli czołowe miejsca, a dwoje – Aleksandra Zgierska i Bartosz Wójtowicz – wywalczyło awans na Mistrzostwa Polski w Warszawie, które odbędą się w grudniu. Klasyfikacja końcowa: Dziewczęta:Aleksandra Zgierska IIIk – III miejsceMagdalena Lipska Ia –
Wystawa „Wstęp wolny”
Zostaw swoje przemyślenia Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa „Wstęp wolny” Arkadiusza Kulpy. Odbędzie się 11 października o godz. 18.00 w galerii PMDK.
Mój pierwszy triathlon
Zostaw swoje przemyślenia Zawody sportowe „Mój pierwszy triathlon – Mistrzostwa Miasta Lubartów w triathlonie szkół podstawowych” zorganizowano 25 września w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Cele imprezy była popularyzacja pływania, jazdy na rowerze oraz biegania wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej oraz promocja miasta Lubartów w powiecie lubartowskim. Na otwarciu byli dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w
WIZYTA UCZNIÓW II LO NA UMCS
Zostaw swoje przemyślenia Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w fascynujących pokazach fizycznych organizowanych przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. 24 września uczniowie klas: 3a, 3b, 2a i 1a mieli okazję uczestniczyć w wykładach na temat fizyki ludzkiego ciała, promieniotwórczości, mechaniki, a także — po raz pierwszy— druku 3D. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, że został otwarty nowy kierunek na UMCS, mianowicie właśnie inżynieria
„Pora na piosenkę” – konkurs wokalny w PMDK
Zostaw swoje przemyślenia Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie organizuje I Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej „Pora na piosenkę”. Celem konkursu jest wspieranie zdolnych wokalnie dzieci z terenu powiatu lubartowskiego poprzez umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych, propagowanie kultury muzycznej, wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci oraz ich opiekunów. Ponadto promocja młodych wykonawców biorących udział w konkursie, popularyzacja piosenek dostosowanych do wieku wykonawców, ich walorów artystycznych
Tenisista stołowy ZS2 zagra w Mistrzostwach Polski
Zostaw swoje przemyślenia 23 września 5 tenisistów stołowych z ZS nr 2 w Lubartowie rywalizowało w tegorocznej odsłonie zawodów ,, Z UKS-u do AZS –u”. Drugie miejsce w kategorii chłopców zajął Wiktor Kozioł z kl. III S, VII miejsce zajął Grzegorz Marzęda z kl. I M, dalsze miejsca zajęli Michał Topyła, Tomasz Topyła i Maksymilian Puliński z kl. IV T (op. Beata Sajda).