Archiwum autora redakcja
Spektakl „Królowe Balu”
Zostaw swoje przemyślenia Teatr O!Mamy z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie zaprasza na premierę spektaklu „Królowe Balu” – opowieści o kobietach, które wiedzą, że życie bywa jak taniec: czasem walc, czasem tango, a czasem prawdziwy breakdance bez muzyki. Będą marzenia, wspomnienia, zaskoczenia, odrobina szaleństwa i całkiem spora dawka humoru. Autorką scenariusza i reżyserką jest Jolanta Tomasiewicz. Spektakl odbędzie się 19 czerwca o
Kolejny sukces Natalii i Janka z II LO
Zostaw swoje przemyślenia Kolejne sukcesy młodych fizyków fizyków z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie! Natalia Rysiowska z klasy III a i Jan Lipski z klasy III a uzyskali tytuł taona w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko”. Konkurs ten wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Podobnie jak tam, w każdym z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu odpowiedzi. Organizatorzy konkursu ustanowili honorowe tytuły:
Lubartów walczy o Tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2026
Zostaw swoje przemyślenia Lubartów walczy o Tytuł Rowerowej Stolicy Polski 2026. W ubiegłym roku Lubartów zdobył drugie miejsce w Polsce w kategorii gmina miejska. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie zachęca do udziału. Rywalizacja trwa do 30 czerwca.– Od dziś każdy przejechany kilometr ma znaczenie. Każda droga do pracy, szkoły, na zakupy czy rekreacyjna przejażdżka przybliża nas do zwycięstwa – czytamy na profilu
Zatrzymać Kozłówkę – wakacyjne plenery malarskie z Inką Zamoyską
Zostaw swoje przemyślenia Muzeum Zamoyskich w Kozłówce zaprasza na wakacyjne plenery malarskie w parku pałacowym. Spotkania poprowadzi Jadwiga Inka Zamoyska – malarka, córka ostatnich właścicieli Kozłówki. Plener malarski jest propozycją dla osób, które chcą spędzić letni poranek w wyjątkowym miejscu, zatrzymać się na chwilę i spojrzeć uważniej na otaczającą przestrzeń. Kozłowiecki park, pałacowa architektura, światło, kolory i detale staną się punktem wyjścia do
Koniec roku szkolnego – Czas na Kino!
Zostaw swoje przemyślenia Koniec roku szkolnego, można przyjść do kina Lewart na film. Przed rozpoczęciem seansu z okazji zakończenia roku szkolnego odbędzie się losowanie nagród niespodzianek. Wśród uczestników rozlosowane będą 28 czerwca o godz. 14:30 i 17:00 atrakcyjne upominki, które umilą wspólne świętowanie i dostarczą dodatkowych emocji. Jak można otrzymać nagrodę niespodziankę? Przed filmem „Toy Story 5” odbędzie się losowanie z nagród niespodzianek
Święto badmintona
Zostaw swoje przemyślenia Indywidualne Mistrzostwa Lubartowa Dzieci, Młodzieży i Dorosłych w Badmintonie odbędą się 19 i 21 czerwca. Organizatorem jest UKS TOP, współorganizatorzy: ZS nr 2 w Lubartowie i Miasto Lubartów. Zawody odbędą się w hali sportowej przy ul. Chopina. celem jest popularyzacja badmintona, integracja środowisk szkolnych i promocja miasta, wyłonienie mistrza Lubartowa.
16 czerwca otwarcie wystawy „Ziemia Lubartowska z bliska”
Zostaw swoje przemyślenia Zapraszamy laureatów konkursu, ich rodziny, przyjaciół oraz wszystkich miłośników sztuki na wernisaż wystawy pokonkursowej „Ziemia Lubartowska z bliska”, który odbędzie się 16 czerwca o godz. 18.00 w podcieniach Restauracji „W Bramie” w Lubartowie. Podczas spotkania nastąpi uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców i gości aż do 31 sierpnia 2026 roku. Wystawa
LOK: rekrutacja na nowy rok szkolny
Zostaw swoje przemyślenia Lubartowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów do udziału w zajęciach artystycznych, tanecznych, muzycznych i rekreacyjnych. Rusza rekrutacja na nowy rok szkolny 2026/2027. Zapisy rozpoczną się od 15 czerwca i potrwają do 31 lipca w sekretariacie LOK, godziny przyjęć: 8:00–18:00. Dla najmłodszych:-Zajęcia plastyczne LOK-Arty (od 5 lat)– Zajęcia szachowe (od 6 lat)– Nowość dla dzieci 4–8 lat – zajęcia umuzykalniające Dla
RADOŚĆ, ZABAWA I NAUKA – DZIEŃ DZIECKA ZE SZKOLNYM KOŁEM PCK Z II LO
Zostaw swoje przemyślenia Z okazji Dnia Dziecka członkowie Szkolnego Koła PCK z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie, wzięli udział w uroczystości zorganizowanej w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Lubartowie. Przygotowano dla dzieci wiele atrakcji i wspólnie spędzono czas w radosnej atmosferze. Podczas spotkania prezentowano zasady udzielania pierwszej pomocy, pokazując najmłodszym, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Dzieci
Spektakl „Zielona Gęś”
Zostaw swoje przemyślenia Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza na premierowy spektakl „Zielona Gęś” w wykonaniu grupy Teatr Dwa w Jednym. Wydarzenie odbędzie się 11 czerwca o godz. 18:00. Widzowie mogą przygotować się na sporą dawkę humoru, absurdu i teatralnej wyobraźni! „Zielona Gęś” to wyjątkowe spotkanie z lekką, zabawną i nieoczywistą formą teatru, która z pewnością zaskoczy publiczność. Reżyseria: Dominika Trykacz. Wystąpią: