„Zarysy” Pauliny Dereckiej

Wernisaż wystawy zatytułowanej „Zarysy” zorganizował Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie. 23 marca obejrzeliśmy prace studentki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Pauliny Dereckiej. Młoda artystka dwa lata temu ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie. Kształci się w pracowni ilustracji profesora Zygmunta Januszewskiego i projektowania książki profesora Macieja Buszewicza. Oprócz grafiki zajmuje się fotografią, rysunkiem, malarstwem oraz tradycyjnymi technikami graficznymi.

– Paulina jest bardzo pracowita, jest tytanem pracy, konsekwentnie dąży do celu. Jest niezwykle zdolna. Często swoje projekty kończy w domu, a wszystko przychodzi jej z łatwością – mówiła o autorce wystawy jej koleżanka i współlokatorka Agata Tomasiewicz.

Na otwarcie ekspozycji przybyli nauczyciele, którzy uczyli Paulinę Derecką, jej koledzy z Warszawy, rodzina oraz sympatycy PMDK. – Na wystawie są rysunki, fotografie cyfrowe i analogowe, malarstwo i ilustracje, bo to jest moja główna specjalizacja. Powstały w ciągu dwóch lat studiów. Fajnie jest znów poczuć się dzieckiem i wykonywać ilustracje – powiedziała Paulina Derecka. – Cieszę się, że jestem na ASP, bo spełniło się moje marzenie. Mogę robić to, co lubię.

Wystawa była połączona z mini koncertem. Piosenki zaśpiewała i zagrała na gitarze koleżanka Pauliny.

Sylwia Nowokuńska