Charytatywne szachy w Parku

Charytatywny Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka „Dzieci Dzieciom” 29 maja zorganizował  LUKS Lubartów wraz z Lubartowskim Ośrodkiem Kultury. Głównym celem turnieju była dobra zabawa oraz zbiórka dla Domu Dziecka im. J. Korczaka w Lublinie.

Tydzień przed turniejem została ogłoszona licytacja rzeczy przekazanych przez sponsorów i darczyńców. Główną atrakcją licytacji był rysunek przedstawiający czołowego szachistę świata Jana Krzysztofa Dudę autorstwa Moniki Błaszczyk-Bogusz. Był on podarowany przez Biuro Podróży „Rajskie Wrota”. Licytację wygrał Radosław Karwacki z Wrocławia za kwotę 200 zł. Turniejowi kibicował sam arcymistrz J.K.Duda, udostępniając post o rysunku na swoim profilu facebookowym. Ciekawostką jest to, że  w licytacji uczestniczył również Łukasz Turlej – Vice President FIDE. Drugą atrakcją licytacji była porcelanowa lalka podarowana przez anonimowego darczyńcę. Licytację wygrał zawodnik LUKS Lubartów Hubert Dębczak z kwotą 160 zł. Licytować można też było koszulkę z motywem szachowym, która została wykonana na turniej przez firmę Grawsel. Koszulka trafiła w ręce  Kacpra Czuchryty za sumę 100 zł. Natomiast  menager  LUKS Lubartów Tomasz Drozd wylicytował kubek z brelokiem od AMIC Energy PL za 30 zł.

Ze wszystkich licytacji udało się uzbierać 490 zł.

Na starcie  turnieju szachowego stanęło 32 młodych szachistów z Lubartowa, Radzynia Podlaskiego i Świdnika. Wpisowym w turnieju była dobrowolna darowizna z takim samym przeznaczeniem jak licytowane przedmioty. Młodzi szachiści i ich opiekunowie okazali się ludźmi o wielkich sercach i do puszki łącznie wrzucili 630 zł. Łącznie dla Domu Dziecka zebrano kwotę 1120 zł. Sam turniej okazał się super zabawą. Zawodnicy rozegrali po 7 partii. Wyłoniono zwycięzców w kategoriach do lat 10 i 15.

O to najlepsi w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA DO LAT 10

1.Dajek Weronika; 2.Opolski Aleksander; Skrzypczak Jakub; 4. Baran Antoni; 5.Andrychowski Ludwik; 6.Piekarczyk Barbara

KATEGORIA DO LAT 15

1.Czuchryta Kacper; 2.Piekarczyk Dominik; 3.Baran Franciszek; 4.Raczyński Dominik; 5.Piskur Jakub; 6.Danił Klara.

Najmłodszym uczestnikiem turnieju była 6 -letnia Róża Dajek.

Zwycięzcy kategorii wiekowych otrzymali puchary, natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe medale i dyplomy.

Nad zawodami czuwali sędzia Piotr Opolski, prezes LUKS Lubartów Łukasz Domański oraz menager LUKS Lubartów Tomasz Drozd.