Charytatywny Feryjny Turniej Szachowy

Zakończyła się XXIII edycja Charytatywnego Feryjnego Turnieju Szachowego, który przez pięć dni dostarczył wielu sportowych emocji. Zawody rozgrywano od 23–27 lutego w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Sklasyfikowano 49 zawodników (209 osobostartów). W tym roku trofea miały formę złotych, srebrnych i „brązowych” kubków w każdej kategorii wiekowej.

Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych, a o końcowej klasyfikacji decydowała suma punktów zdobytych w kolejnych rundach. Poniżej prezentujemy sześć najlepszych wyników w każdej grupie (w najmłodszej kategorii wystartowało trzech zawodników).

Kategoria do lat 8 (3 zawodników)

I m- Pacek Siemowit – 15,0 pkt

II – Król Sara – 3,0 pkt

III m -Abramik Bartosz – 1,0 pkt

Kategoria do lat 10 (12 zawodników)

I m -Mysiak Tymoteusz – 20,0 pkt

II m- Smolak Bartłomiej – 17,5 pkt

III m- Krupa Krzysztof – 17,0 pkt

IV m- Szypulski Radosław – 16,5 pkt

V m- Kozak Stanisław – 16,0 pkt

V m-  Cyfra Olaf – 16,0 pkt

Kategoria do lat 15 (20 zawodników)

I m -Kozak Krystian – 27,5 pkt

II m- Opolski Aleksander – 23,5 pkt

III m- Puchała Michał – 23,0 pkt

IV m- Danił Klara – 21,5 pkt

IV m-  Kędziora Antoni – 21,5 pkt

VI m- Skrzypek Franciszek – 19,0 pkt

Kategoria do lat 20 (14 zawodników)

I m -Czuchryta Kacper – 30,5 pkt

II m -Cieniuch Krzysztof – 23,5 pkt

III m- Raczyński Dominik – 23,5 pkt

IV m- Opolski Wiktor – 23,0 pkt.

V m- Szczerba Aleksandra – 22,0 pkt

VI m- Grosz Piotr – 15,5 pkt

 

Zdecydowanym triumfatorem został Kacper Czuchryta, który jako jedyny przekroczył barierę 30 punktów.

Nagrody oraz dyplomy  uczestnikom wręczała dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury Urszula Bednarczyk.

W tym roku turniej miał charakter charytatywny– dzieci wsparły darami podopiecznych Wolontariatu Schroniska dla Psów w Nowodworze.

Zebrano około 24 kg mokrej karmy, blisko 20 kg suchej, ubranka pooperacyjne, zabawki, gryzaki i inne psie gadżety.