XIII Plebiscyt Lubartowiaka

 

Lekkoatleta Nefrytu Dariusz Nowacki i kolarz Lewartu Piotr Zdunek zostali najpopularniejszymi sportowcami Lubartowa w 2008 roku. O takich rozstrzygnięciach zadecydowali Czytelnicy ?Lubartowiaka?. ?Złotą Dziesiątkę? poznaliśmy w piątek 20 lutego podczas lubartowskiej Gali Mistrzów Sportu. W sali widowiskowo ? kinowej kina Lewart zebrało się środowisko sportowe ? zawodnicy i trenerzy, sponsorzy, przedstawiciele władz samorządowych, kibice i miłośnicy sportu.

 

 

Zebranych powitał Dyrektor Lubartowskiego Ośrodka Kultury Adam Banucha. Przypomniał, że pierwszy raz w trzynastoletniej już historii, Plebiscyt przeprowadzony został w dwóch kategoriach ? juniorzy i seniorzy. Dzięki nowej formule głosowania i podsumowania, do końca nie będzie wiadomo, kto zostanie zwycięzcą Plebiscytu.

 

Galę prowadzili: główny instruktor Lubartowskiego Ośrodka Kultury Małgorzata Gryglicka ? Szczepaniak oraz Redaktor Naczelny ?Lubartowiaka? Piotr Opolski. Podkreślili, że Plebiscyt to przede wszystkim wspólna zabawa, i tak należy traktować decyzje Czytelników. W regulaminowym terminie do redakcji wpłynęły 1342 kupony, z czego aż 80 nieważnych. Każdemu z nich został nadany kolejny numer porządkowy.

Tradycyjnie już organizatorzy podziękowali trenerom sportowców ? kandydatów w Plebiscycie. Pamiątkowe dyplomy otrzymali: Jerzy Jedut, Janusz Pożak, Jarosław Suska, Janusz Gierach, Wiesław Nowak, Piotr Wójcik, Arkadiusz Smolarz i Przemysław Aftyka. Po szkoleniowcach przyszła kolej na sportowców. Wszyscy kandydaci zostali zaprezentowani na scenie. Każdy z nich otrzymał upominki ufundowane przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Upominki te wręczali: juniorom ? przewodnicząca komisji Krystyna Targońska, zaś seniorom ? Grzegorz Robak z lubartowskiej placówki Kredyt Banku; obojgu towarzyszył dyrektor Banucha.

W oczekiwaniu na plebiscytowe rozstrzygnięcia, zebrani mogli zobaczyć i wysłuchać ciekawą część artystyczną, w której wystąpili uczestnicy zajęć prowadzonych w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentowali się m.in.: soliści ? Justyna Wójcik, Jowita Antoniak, Ola Ligęza, Ola Badurowicz, Monika Ciołek oraz para taneczna Klubu Tańca Towarzyskiego ?Chochlik? Jakub Pietrzela ? Klaudia Komor. Zebrani byli pod wrażeniem po występie Piotra Jęczary ? studenta Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Kunszt, profesjonalizm i talent przyszłego aktora budziły powszechne uznanie. Swego czasu Piotr kształcił swój warsztat w Lubartowskim Ośrodku Kultury, dla którego zdobywał nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach recytatorskich.

WYNIKI XIII PLEBISCYTU NA DZIESIĘCIU NAJPOPULARNIEJSZYCH SPORTOWCÓW LUBARTOWA W 2008 ROKU
KATEGORIA JUNIORZY
Miejsce 5 ? 1576 pkt.

EWELINA TKACZYK

 

 

 

 

MKS Lewart AGS Lubartów ? tenis stołowy, 17 lat, trener Piotr Wójcik.

Zawodniczka, która z powodzeniem rywalizuje z mężczyznami w III lidze. Drużynowa wicemistrzyni województwa w kategorii juniorek. Srebrna w deblu oraz brązowa w grze pojedynczej i mieszanej w mistrzostwach województwa juniorów. Złota medalistka w grze mieszanej oraz srebrna w pojedynczej w mistrzostwach województwa seniorów.

Eweliny nie było podczas rozstrzygnięcia Plebiscytu. Nagrodę (MP3) odebrał jej trener Piotr Wójcik, a wręczył ją Wiesław Deć ? współwłaściciel firmy DEKAL S.A. Lubartów.

Miejsce 4 ? 1590 pkt.
MAREK KAZUBEK
 

 

 

 

MKS Lewart AGS Lubartów ? kolarstwo, 13 lat, trener Janusz Pożak.

Marek trenuje od 2 lat, a już widać, że jest bardzo dobrze zapowiadającym się zawodnikiem młodego pokolenia. Srebrny medalista mistrzostw makroregionu w wyścigu Australijskim na torze. Brązowy medalista mistrzostw makroregionu na dystansie 500 metrów na torze. Brązowy medalista mistrzostw makroregionu w jeździe parami na czas.

Nagrodę (DVD) wręczył Prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Lubartowie Szymon Tadeusz Gasiuk.

Miejsce 3 ? 1849 pkt.
RAFAŁ GŁOS
 

 

 

 

MKS Lewart AGS Lubartów ? kolarstwo, 13 lat, trener Janusz Pożak.

Rafał to najbardziej utalentowany zawodnik młodego pokolenia lubartowskiej sekcji. Zajął 2 miejsce w ogólnopolskim wyścigu o Puchar Burmistrza Bałtowa. Dwa razy był drugi w rywalizacji w ramach ?Czwartków kolarskich? w Warszawie. Zajął 5 miejsce w mistrzostwach makroregionu ze startu wspólnego. Brązowy medalista w mistrzostwach makroregionu w jeździe parami na czas. Brązowy medalista w mistrzostwach makroregionu w wyścigu na 2 km na torze. Brązowy medalista w mistrzostwach makroregionu MTB.

Nagrodę (cyfrowy aparat kompaktowy) wręczył Wójt Gminy Lubartów Janusz Bodziacki.

Miejsce 2 ? 1873 pkt.
EMILIA KOSOWSKA
 

 

 

 

MKL Nefryt Lubartów ? lekka atletyka, 15 lat, trener Wiesław Nowak.

Brązowa medalistka przełajowych mistrzostw województwa i międzywojewódzkich   mistrzostw młodzików. Mistrzyni województwa młodziczek na stadionie w biegu na 1000 metrów. Kilkakrotnie zwyciężała w biegach z cyklu Grand Prix Polski Środkowowschodniej w biegach ulicznych i przełajowych, m.in. w Lubartowie.

Nagrodę (cyfrowy aparat kompaktowy) wręczył Prezes Powiatowego Banku Spółdzielczego w Lubartowie Wiesław Mikucewicz.

Miejsce 1 ? 2530 pkt.
DARIUSZ NOWACKI
 

 

 

 

MKL Nefryt Lubartów ? lekka atletyka, 16 lat, trener Wiesław Nowak.

Zwycięzca Grand Prix Polski Środkowowschodniej w biegach ulicznych i przełajowych w kategorii gimnazjalistów. Zajął I miejsce w stawce kilkuset uczestników Biegu Solidarności w Lublinie oraz II miejsce w kategorii do 18 lat w Biegu Jezior Łukcze ? Krasne. Podczas Biegów Trzeciomajowych w Puławach zajął II, a w Biegach Ekologicznych w Urszulinie III miejsce.

Nagrodę (profesjonalny rower Merida) wręczył Przewodniczący Rady Miasta Lubartów Jacek Zalewski.

KATEGORIA SENIORZY

 

Miejsce 5 ? 1404 pkt.
MACIEJ JEZIOR
 

 

 

 

MKS Lewart Lubartów ? piłka nożna, 23 lata, trener Arkadiusz Smolarz.

Wychowanek klubu, który jest podstawowym zawodnikiem zespołu, występującego w lubelskiej IV lidze. Gra jako obrońca, a przy stałych fragmentach gry chętnie bierze udział w akcjach pod bramką przeciwnika. W rundzie wiosennej zdobył w takich okolicznościach kilka bramek. Jesienią wystąpił w 14 z 15 spotkań.

Nagrodę (sprzęt elektroniczny) wręczył przedstawiciel Przedsiębiorstwa Robót Drogowych S.A. w Lubartowie Grzegorz Gregorowicz.

Miejsce 4 ? 1666 pkt.
TOMASZ MITURA
 

 

 

 

MKS Lewart Lubartów ? piłka nożna, 28 lat, trener Arkadiusz Smolarz.

Wychowanek klubu, który jest kapitanem i podstawowym zawodnikiem zespołu, występującego w lubelskiej IV lidze. Gra jako obrońca lub defensywny pomocnik. Potrafi doskonale odnaleźć się przy stałych fragmentach gry pod bramką przeciwnika. W rundzie jesiennej zdobył w takich okolicznościach dwie bramki. Jesienią wystąpił w 13 z 15 spotkań. Już ponad 10 lat wierny jest lubartowskim barwom. Trudno wyobrazić sobie Lewart bez Tomasza Mitury.

Nagrodę (DVD) wręczył Ludwik Rusznica, reprezentujący Gaspol Lubartów.

Miejsce 3 ? 2065 pkt.
KAROL ZMYSŁOWSKI
 

 

 

 

MKS Lewart AGS Lubartów ? kolarstwo, 18 lat, trener Janusz Pożak.

Czołowy kolarz województwa wśród juniorów. Trenuje kolarstwo od 5 lat. Jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, a jego specjalnością są sprinty. Zwycięzca międzynarodowego wyścigu w Kozłowie oraz II edycji Pucharu Polski w Zamościu. Zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej V międzynarodowego wyścigu ?Szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej?. Zajmował czołowe miejsca podczas etapów ogólnopolskiego wyścigu po Ziemi Lubartowskiej, a w klasyfikacji generalnej zajął pierwsze miejsce. Zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu ?Czwartków kolarskich? w Warszawie. Karol był członkiem szerokiej kadry narodowej juniorów.

Nagrodę (cyfrowy aparat kompaktowy) wręczył Wójt Gminy Lubartów Janusz Bodziacki.

Miejsce 2 ? 2616 pkt.
KONRAD KOSOWSKI
 

 

 

 

MKL Nefryt Lubartów ? lekka atletyka, 18 lat, trener Wiesław Nowak.

W 2008 roku startował w trzech zawodach rangi finał mistrzostw Polski juniorów i zdobył 15 punktów w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym. Zajął 5 miejsce (najwyższe z zawodników województwa lubelskiego) w przełajowych mistrzostwach Polski. W letnich mistrzostwach Polski był 10 w biegu na 3000 metrów i 12 na 5000 metrów. Kilkakrotnie plasował się w ścisłej czołówce w biegach głównych Grand Prix Polski Środkowowschodniej w biegach ulicznych i przełajowych.

Nagrodę (aparat tzw. lustrzanka cyfrowa) wręczył Członek Zarządu Powiatu w Lubartowie Kazimierz Sysiak.

Miejsce 1 ? 2640 pkt.
PIOTR ZDUNEK
 

 

 

 

MKS Lewart AGS Lubartów ? kolarstwo, 18 lat, trener Janusz Pożak.

Czołowy kolarz województwa wśród juniorów. Trenuje kolarstwo od 5 lat i jest bardzo walecznym zawodnikiem w peletonie. Zajął 2 miejsce w wyścigu ze startu wspólnego w Ełku (Puchar Polski) oraz 10 miejsce w klasyfikacji generalnej V międzynarodowego wyścigu ?Szlakami Jury Krakowsko-Częstochowskiej?. Zajmował czołowe miejsca podczas etapów ogólnopolskiego wyścigu po Ziemi Lubartowskiej, a w klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce. Zwycięzca klasyfikacji generalnej cyklu ?Czwartków kolarskich? w Warszawie.

Nagrodę (profesjonalny rower Merida) wręczył Przewodniczący Rady Miasta Lubartów Jacek Zalewski.

Ostatnim oficjalnym elementem lubartowskiej Gali Mistrzów Sportu było losowanie nagrody dla Czytelników ?Lubartowiaka?, którzy wzięli udział w głosowaniu. Laureat XIII edycji Plebiscytu wśród seniorów Piotr Zdunek w asyście prezesa Grzegorza Poznańskiego wylosował szczęśliwca, który otrzyma telewizor LCD ufundowany przez PSS ?Społem? w Lubartowie. Najpopularniejszy sportowiec Lubartowa w 2008 roku wylosował kupon nr 516. Jego nadawca ? Jan Mazurek ? mieszkający w Lubartowie przy ul. Słowackiego, w najbliższą sobotę 28 lutego o godzinie 12.00 w Domu Handlowym Merkury, odbierze wylosowaną nagrodę.

 

 

NAJPOPULARNIEJŚCI SPORTOWCY LUBARTOWA W 2008 ROKU
Dariusz Nowacki –Bardzo dziękuję trenerowi Wiesławowi Nowakowi oraz mamie i bratu, którzy mnie wspierają. Dziękuję także wszystkim, którzy swe głosy oddali właśnie dla mnie.   

Piotr Zdunek ? Chcę bardzo podziękować trenerowi Januszowi Pożakowi, który dla naszej sekcji bardzo wiele zrobił. Nasz szkoleniowiec w pewien sposób natchnął nas do pracy. To dzięki niemu ten sukces.SPONSORZY XIII PLEBISCYTU ?LUBARTOWIAKA?Urząd Miasta Lubartów

Starostwo Powiatowe w Lubartowie

Urząd Gminy Lubartów

Powiatowy Bank Spółdzielczy w Lubartowie

GASPOL S.A. w Lubartowie

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubartowie

DEKAL S.A. Lubartów

Mota Engil

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Lubartów

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii

?Społem? Powszechna Spółdzielnia Spożywców ?Jedność? w Lubartowie

Firma Tryumf ? trofea sportowe Lublin

Grzegorz Robak ? Kredyt Bank w Lubartowie