Złota Dziesiątka – wyniki Plebiscytu Lubartowiaka na 10 Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa

finalPodczas Gali w Hotelu Wincentów, w piątek 24 kwietnia, poznaliśmy wyniki XIX Plebiscytu Lubartowiaka na Dziesięciu Najpopularniejszych Sportowców Lubartowa 2014. Uroczystość była wspaniałą okazją do wspólnego spotkania ludzi sportu, biznesu, samorządu Lubartowa.

Po raz pierwszy w historii Plebiscytu redakcja, wydawca „Lubartowiaka” i jeden ze Sponsorów postanowili przyznawać nagrodę specjalną dla sportowca, który nie znalazł się w złotej dziesiątce, nie zdobył statuetki, ale zdobył serca kibiców pokorą, talentem, wytrwałością i umiejętnościami. Taki talent nie zdarza się często. Nagrodę szczególną „Talent Lubartowskiego Sportu 2014” otrzymał sportowiec, który ma 27 lat. Zdobył 25 miejsce w XXXVI Maratonie Warszawskim z czasem 02:45:47 (12 miejsce wśród Polaków), 4 miejsce w II Maratonie Lubelskim (I w swojej kategorii). Wielokrotnie zwyciężał w kluczowych lokalnych biegach – półmaratonach i na dystansie 10 km. VI miejsce w Triathlonie Kraśnickim. To Bartosz Ceberak. Nagrodę dla Sportowca ufundował Hotel Wincentów.

Dziękujemy naszym Gościom za liczne przybycie. Gratulujemy Zwycięzcom, dziękujemy wszystkim Uczestnikom naszego Plebiscytu.

Dziękujemy także Sponsorom, którymi są:

  • Miasto Lubartów

  • Gmina Lubartów

  • Społem Lubartów

  • Bank Spółdzielczy w Lubartowie

  • Drukarnia PEGWAN

  • Solbet Lubartów S.A.

  • Firma INWOD

  • Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z.o.o.

  • Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z.o.o.

  • Firma WIBRO

  • Drukarnia INTERGRAF

  • Firma AMBIT – systemy informatyczne

  • Firma ViP – materiały budowlane

  • Hotel Wincentów

  • Dreko Joanna – hurtownia kosmetyczna

  • Firma LUVI

Galerię zdjęć można zobaczyć na naszym profilu FB: GALA

Aleksandra Jędryszka

OTO ZŁOTA DZIESIĄTKA

JUNIORZY

1.miejsce
MARCIN JASZCZUK – 573 głosy
MKS Lewart AGS Lubartów – tenis stołowy, 14 lat, trener Adam Płodzień. Członek kadry narodowej, I miejsce w Międzynarodowej parafiadzie w Warszawie, I miejsce w grze drużynowej ZSZ w woj. lubelskim, IV miejsce w finale ogólnopolskim ZSZ. V miejsce w grze drużynowej na Mistrzostwach Polski Młodzików, I miejsce WTK Kadetów.

2.miejsce
BARTOSZ KOWALCZYK – 373 głosy
MKS Lewart AGS Lubartów – tenis stołowy, 13 lat, trener Adam Płodzień. Trenuje od 6 lat. Osiągnięcia za rok 2014: Brązowy medal na Mistrzostwach Polski w deblu, mistrz województwa w grze indywidualnej, V miejsce na VIII memoriale Andrzeja Grubby w Sopocie, 4 miejsce w grze drużynowej w międzynarodowych zawodach w Dusseldorfie, I miejsce w turnieju wojewódzkim ZSZ chłopców klas V-VI.

3.miejsce
ŁUKASZ DRZEWIECKI – 329 głosów
MKS Lewart AGS Lubartów – tenis stołowy, 14 lat, trener Adam Płodzień. „Młodzik”od 7 lat trenuje tenis stołowy, Brązowy medal na Mistrzostwach Polski w deblu.I miejsce w mistrzostwach województwa ZSZ w grze drużynowej.1 miejsce w II-WTK kadetów, uczestnik zawodów Grand Prix Polski, 6miejsce w ogólnopolskim finale memoriału Andrzeja Grubby w Sopocie zawody drużynowe, IV-miejsce w finale ogólnopolskim ZSZ w grze drużynowej.

4.miejsce
PAWEŁ PĘKSA – 195 głosów
MOSiR Lubartów/MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 17 lat, trenerzy Daniel Cieśla i Grzegorz Białek. Środkowy obrońca lub pomocnik drużyny występującej w I wojewódzkiej lidze juniorów. Od rundy jesiennej znajduje się w kadrze zespołu seniorów Lewartu. Na swoim koncie ma już debiut w dorosłej piłce. Wystąpił w czterech spotkaniach w lubelskiej IV lidze.

5.miejsce
MATEUSZ KOMPANICKI – 114 głosów
MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 18 lat, trener Grzegorz Białek.
Mimo młodego wieku jest wyróżniającym się zawodnikiem zespołu seniorów, występującego w lubelskiej IV lidze. W ubiegłym roku wystąpił w 29 spotkaniach (15 wiosną i 14 jesienią) i zdobył sześć bramek.

SENIORZY
1. miejsce
ADRIAN PARZYSZEK – 245 głosów
MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 20 lat, trener Grzegorz Białek.
Wychowanek klubu i kolejny dobrze zapowiadający się lubartowski bramkarz. Podstawowy zawodnik drużyny występującej w lubelskiej IV lidze. Wiosną wystąpił we wszystkich 15 spotkaniach ligowych w pełnym wymiarze czasowym, a jesienią zagrał w 14 meczach.

2. miejsce
ANDRZEJ ROGOZA – 50 głosów
LUKS Lubartów – szachy, czołowy zawodnik klubu, 58 lat. Sukcesy: IV Miejsce w Mistrzostwach Polski Rolników w Przesieku koło Torunia. Wielokrotnie zwyciężał w cyklicznych turniejach o Puchar Prezydenta Miasta Lublin. Czołowe miejsca w turniejach organizowanych na terenie województwa. Posiada ranking międzynarodowy FIDE w szachach szybkich 2098 pkt.

3. miejsce
MARCIN WRONOWSKI – 35 głosów
MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do,28 lat, trener Jarosław Suska.
Mistrzostwa Europy – Włochy Riccione: I miejsce w układach indywidualnych w kategorii II Dan, II miejsce w układach drużynowych, III miejsce w drużynowych technikach specjalnych. Mistrzostwach Polski Seniorów – Częstochowa: I miejsce w układach indywidualnych w kategorii II Dan, III miejsce w walkach indywidualnych w kategorii do 70 kg.

4.miejsce
ADRIAN ŚWIDZIŃSKI – 33 głosy
MKS Lewart AGS Lubartów – taekwon-do, 25 lat, trener Jerzy Jedut.
Puchar Europy Budapeszt 2014: I miejsce w walkach kolorowych pasów w kategorii do 85 kg.

5.miejsce
DARIUSZ MICHNA – 30 głosów
MKS Lewart Lubartów – piłka nożna, 19 lat, trener Grzegorz Białek.
Wychowanek klubu i podstawowy zawodnik drużyny występującej w lubelskiej IV lidze. Gra jako boczny obrońca. Jako jedyny z kadry klubowej w ubiegłym roku wystąpił we wszystkich 30 spotkaniach ligowych. Sześć razy wpisał się na listę strzelców.