Lubartów zaprasza na Orszak Trzech Króli – święto tradycji i wspólnego kolędowania
Lubartów po raz kolejny stanie się miejscem barwnego widowiska. Już 6 stycznia 2026 roku, w święto Objawienia Pańskiego, Parafia pw. św. Anny wraz z Miastem Lubartów zapraszają na Orszak Trzech Króli – wyjątkowe wydarzenie, które wprowadzi uczestników w magiczną atmosferę Święta Trzech Króli.
Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12.00 w Bazylice św. Anny mszą świętą, po której, około godziny 12.50, uczestnicy utworzą barwny orszak przemierzający ulice Lubartowa. Przemarsz łączy w sobie elementy tradycyjnych widowisk – m.in. inscenizacje Herodów i jasełek – które od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Kulminacyjnym punktem wydarzenia będzie wspólne kolędowanie z zespołem „Lewartowianie”, które odbędzie się w Lubartowskim Ośrodku Kultury około godziny 13.30. Organizatorzy zachęcają całe rodziny do udziału w wydarzeniu, podkreślając, że mile widziane są również świąteczne przebrania – niech barwny orszak stanie się jeszcze bardziej widowiskowy.
Orszak Trzech Króli to nie tylko pielęgnowanie tradycji, ale również okazja do wspólnego świętowania i radosnego kolędowania
Program Orszaku Trzech Króli w Lubartowie:
-
12.00 – Msza święta w Bazylice św. Anny
-
12.50 – Formowanie orszaku i przemarsz ulicami miasta
-
13.30 – Kolędowanie z zespołem „Lewartowianie” w Lubartowskim Ośrodku Kultury