Archiwum autora redakcja

Spotkanie autorskie z Dorotą Gadzałą w SP3

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym uczestniczy Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie, uczniowie klasy 4b mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym spotkaniu autorskim z Dorotą Gadzałą – autorką książki dla dzieci „Mętliczek z pętelką”. Spotkanie zostało zorganizowane 18 czerwca przez  Ewę Abramek i Kingę Grzelak z biblioteki szkolnej. Uczniowie, którzy wcześniej przeczytali książkę

Włoska przygoda uczniów II LO – cz. I

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny „Azymut”, działający w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie, zorganizował wycieczkę do Włoch w dniach 12-21 czerwca. Rozpoczęliśmy naszą włoską przygodę od wizyty w niezwykłej Wenecji – mieście położonym na wodzie, które zachwyca swoją historią i niepowtarzalnym klimatem. Już od pierwszych chwil mogliśmy podziwiać malownicze kanały oraz charakterystyczną zabudowę, która sprawia, że Wenecja jest jednym

W Biegu „Pokój i Dobro” pomagali Oliwii

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Za nami bieg charytatywny „Pokój i Dobro”, który po raz trzynasty zorganizowało Stowarzyszenie Alwernia – Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. 20 czerwca miała miejsce impreza, która na stałe zapisała się w kalendarzu wydarzeń w mieście. Obok biegu odbył się festyn rodzinny Kapucynalia w ogrodzie Braci Kapucynów. Na festynie przygotowano konkursy, dogoterapię, malowanie twarzy, paintball, kiermasz ciast, atrakcje czytelnicze z

„Wakacje z Wojskiem”

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Wojsko Polskie zaprasza do udziału w kolejnej edycji „Wakacje z Wojskiem 3” – dobrowolnego, bezpłatnego szkolenia wojskowego skierowanego przede wszystkim do młodych osób, które chcą aktywnie i wartościowo spędzić część wakacji, zdobyć nowe doświadczenia oraz sprawdzić się w wymagających, ale niezwykle ciekawych warunkach służby wojskowej. Tegoroczna edycja programu obejmie trzy 27-dniowe turnusy organizowane w blisko 90 lokalizacjach na terenie całej

Kobiecy Wieczór Filmowy

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Przypominamy, że Kolejny Kobiecy Wieczór Filmowy już 23 czerwca o godz. 18:30 w kinie Lewart. Oprócz filmu ” pt. „Drugie życie” będzie losowanie drobnych upominków. Cena biletu 15 zł w kasie kina. Czas trwania filmu: 116 min;  dramat / 2D napisy. María Ángeles od czterdziestu lat mieszka w słonecznym apartamencie w sercu marokańskiego Tangeru. To miejsce, które pamięta jej miłość,

PEC zaprasza na piknik edukacyjny

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lubartowie organizuje dla mieszkańców piknik edukacyjny w ramach projektu „Modernizacja i rozbudowa sieci ciepłowniczej w PEC w Lubartowie”. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca w godz. 10:00 – 13:00 na terenie przy parku miejskim. Celem pikniku jest promocja działań związanych z efektywnością energetyczną, ochroną środowiska oraz upowszechnianie wiedzy o nowoczesnych systemach ciepłowniczych. W programie zaplanowano: prezentację projektu

Sukcesy plastyczne młodzieży z Chopina

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Ogromny sukces Władysława Kaczkowskiego z klasy 3B oraz Julii Caban z klasy 1H z I LO w Lubartowie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Krajobraz wokół mnie”. Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie odnieśli sukcesy w konkursie plastycznym. Władysław bezkonkurencyjnie zajął pierwsze miejsce, stając się liderem konkursu, pokonując uczestników z całej Polski. Uczeń wykonał pracę o wysokich walorach artystycznych zatytułowaną „Tatrzański

Projekty do Budżetu Obywatelskiego 2027 zgłoszone przez mieszkańców

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Mieszkańcy Lubartowa zgłosili swoje pomysły do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2027. Urząd Miasta opublikował listę projektów zgłoszonych do realizacji w przyszłym roku. Pula przeznaczona na budżet wynosi 850 tysięcy złotych. We wrześniu odbędzie się  głosowanie na projekty, które wybiorą mieszkańcy. PROJEKTY ZGŁOSZONE DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2027: ZIMOWE SZALEŃSTWO NA SZTUCZNYM LODOWISKU- projekt „I Zimowa Arena Lubartowa – Lodowisko Marzeń”. Zakłada

Dzień Ekologii w II LO

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia 16 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie odbył się Dzień Ekologii, przygotowany przez kółko EkoKreatywni oraz uczniów klasy II b dla młodzieży z klas pierwszych. Podczas Dnia Ekologii uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych, różnorodnych i rozwijających aktywnościach. Rozwiązywali zagadki ekologiczne, rozpoznawali rośliny, zwierzęta i ich odgłosy, segregowali śmieci oraz układali łańcuchy pokarmowe. Wszystkie zadania pozwoliły im

Festyn na rozpoczęcie wakacji w Skrobowie

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Festyn rodzinny na rozpoczęcie wakacji odbędzie się 27 czerwca o godz. 16:00 na placu przy świetlicy gminnej w Skrobowie Kolonii. Zabawę poprowadzi Wodzirej Fantomasz. Dla dzieci będą dmuchańce, malowanie twarzy, warkoczyki, bańki mydlane, poczęstunek. Będą też bezpłatne konsultacje z fizjoterapeutą. Imprezę organizują Gminna Biblioteka Publiczna w Lubartowie, KGW Skrobowianki, Klub Seniora w Skrobowie.  

Od Gombrowicza do pop-artu! Młodzież z Chopina na spotkaniu z „Ferdydurke” i… Andym Warholem

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia W piątek, 12 czerwca, klasy 3H oraz 3L z I LO w Lubartowie wzięły udział w wyjątkowej wycieczce przedmiotowej do Warszawy. Piękna, słoneczna pogoda idealnie dopełniła wyjazd, który połączył edukację literacką z odkrywaniem fascynującej, światowej sztuki. Głównym punktem programu było obejrzenie spektaklu „Ferdydurke” w Och Teatrze. Ponieważ dzieło Witolda Gombrowicza to wymagająca i często trudna w odbiorze lektura szkolna, wyjście

Lubartowska Giełda Staroci

Opublikowane przez Zostaw swoje przemyślenia Do Lubartowa wraca Giełda Staroci. Już w sobotę 20 czerwca na placu przed ratuszem na stoiskach przygotowanych przez wystawców będzie można zakupić  unikatowe przedmioty.  Na wcześniejszych giełdach oferowane były  m.in. zabytkowe zegary, porcelana, numizmaty, książki, sprzęty grające i fotograficzne, płyty, zabawki i wiele innych.  Giełda będzie w godz. 7:00 – 13:00.  Ma się  odbywać  w każdą trzecią sobotę miesiąca.