W dziale | Fakty

DWA ZWYCIĘSTWA NA POCZĄTEK PRZYGOTOWAŃ

Opublikowany 06.02.2020

Piłkarze Lewartu Lubartów rozpoczęli serię gier kontrolnych przed inauguracją rundy wiosennej. Dotychczas lubartowianie rozegrali dwa sparingi. Oba odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie i oba zakończyły się zwycięstwami podopiecznych Tomasza Bednaruka.

Jak już informowaliśmy, w rundzie wiosennej w barwach Lewartu zagrają dwaj nowi zawodnicy. Krystian Żelisko i Konrad Szczotka mają pomóc w wywalczeniu awansu do III ligi, a obaj do Lubartowa trafili z Wisły Puławy. Zaliczyli bardzo dobre wejście do drużyny. W pierwszym spotkaniu sparingowym Lewart wygrał z POM-em Iskrą Piotrowice 6:0, a Żelisko i Szczotka zdobyli po dwa gole. To chyba nie koniec nowych twarzy w Lewarcie. W drugim meczu kontrolnym Lewart pokonał Świdniczankę Świdnik 4:2, a dwa razy na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Maksymiuk. Podobnie jak nowi piłkarze Lewartu, ostatnio występował w puławskim klubie. Z drużyną trenuje także Jakub Buczek, grający w Motorze Lublin. Maksymiuka i Buczka trener Bednaruk chętnie widziałby w Lubartowie. Obaj byliby solidnym wzmocnieniem lidera lubelskiej IV ligi. Dotychczas nikt nie odszedł z klubu.

Dokumentacja ostatnich spotkań kontrolnych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – POM Iskra Piotrowice 6:0 (3:0); gole dla Lewartu zdobyli: Krystian Żelisko i Konrad Szczotka – po 2 oraz Grzegorz Fularski i Konrad Nowak – po 1.

Skład Lewartu: (I połowa) Wójcicki – Niewiński, Budzyński, Bronowicki, Michałów, Pokrywka, Fularski, Majewski, Aftyka, Najda, Żelisko, (II połowa) Długosz – Gliniak, Ponurek, Michna, Filipczuk, Kotowicz, Duda, zawodnik testowany, Szczotka, Pożak, Nowak.

Lewart Lubartów – Świdniczanka Świdnik 4:2 (0:1); gole dla Lewartu zdobyli: Michał Budzyński i zawodnik testowany – po 2.

Skład Lewartu: Długosz – Niewiński, Budzyński, Bronowicki, Michałów, Pokrywka, zawodnik testowany, Gliniak, Fularski, Szczotka, Nowak, a także: Wójcicki, Ponurek, Duda oraz dwóch zawodników testowanych.

W najbliższą sobotę 8 lutego piłkarze Lewartu rozegrają kolejny mecz kontrolny. O godzinie 11.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Parkowej w Lubartowie rozpocznie się spotkanie Lewart Lubartów – Avia Świdnik.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6449).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.