DWA ZWYCIĘSTWA NA POCZĄTEK PRZYGOTOWAŃ

Piłkarze Lewartu Lubartów rozpoczęli serię gier kontrolnych przed inauguracją rundy wiosennej. Dotychczas lubartowianie rozegrali dwa sparingi. Oba odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lubartowie i oba zakończyły się zwycięstwami podopiecznych Tomasza Bednaruka.

Jak już informowaliśmy, w rundzie wiosennej w barwach Lewartu zagrają dwaj nowi zawodnicy. Krystian Żelisko i Konrad Szczotka mają pomóc w wywalczeniu awansu do III ligi, a obaj do Lubartowa trafili z Wisły Puławy. Zaliczyli bardzo dobre wejście do drużyny. W pierwszym spotkaniu sparingowym Lewart wygrał z POM-em Iskrą Piotrowice 6:0, a Żelisko i Szczotka zdobyli po dwa gole. To chyba nie koniec nowych twarzy w Lewarcie. W drugim meczu kontrolnym Lewart pokonał Świdniczankę Świdnik 4:2, a dwa razy na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Maksymiuk. Podobnie jak nowi piłkarze Lewartu, ostatnio występował w puławskim klubie. Z drużyną trenuje także Jakub Buczek, grający w Motorze Lublin. Maksymiuka i Buczka trener Bednaruk chętnie widziałby w Lubartowie. Obaj byliby solidnym wzmocnieniem lidera lubelskiej IV ligi. Dotychczas nikt nie odszedł z klubu.

Dokumentacja ostatnich spotkań kontrolnych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – POM Iskra Piotrowice 6:0 (3:0); gole dla Lewartu zdobyli: Krystian Żelisko i Konrad Szczotka – po 2 oraz Grzegorz Fularski i Konrad Nowak – po 1.

Skład Lewartu: (I połowa) Wójcicki – Niewiński, Budzyński, Bronowicki, Michałów, Pokrywka, Fularski, Majewski, Aftyka, Najda, Żelisko, (II połowa) Długosz – Gliniak, Ponurek, Michna, Filipczuk, Kotowicz, Duda, zawodnik testowany, Szczotka, Pożak, Nowak.

Lewart Lubartów – Świdniczanka Świdnik 4:2 (0:1); gole dla Lewartu zdobyli: Michał Budzyński i zawodnik testowany – po 2.

Skład Lewartu: Długosz – Niewiński, Budzyński, Bronowicki, Michałów, Pokrywka, zawodnik testowany, Gliniak, Fularski, Szczotka, Nowak, a także: Wójcicki, Ponurek, Duda oraz dwóch zawodników testowanych.

W najbliższą sobotę 8 lutego piłkarze Lewartu rozegrają kolejny mecz kontrolny. O godzinie 11.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Parkowej w Lubartowie rozpocznie się spotkanie Lewart Lubartów – Avia Świdnik.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź