W dziale | Fakty

SCENA 44 zaprasza na „Widowisko”

Opublikowany 14.11.2018

Na premierę spektaklu opartego na „Dziadach” pt. „Widowisko” zapraszają uczniowie II LO. Sztuka zostanie wystawiona 21 listopada.Mimo niezwykle trudnej materii dramatu młodzi aktorzy starają wydobyć z tekstu Mickiewicza to, co w nim ponadczasowe i ważne także dla ludzi żyjących w XXI wieku.

SCENA 44. to projekt teatralny uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie. Grupa działa od marca 2016 roku, a w jej skład wchodzą uczniowie II LO, dlatego jej kształt zmienia się co roku, w zależności od tego, kto chce zająć się na poważnie szeroko pojętymi działaniami teatralnymi. Obecnie w zespole działa około 30 osób.

Już w najbliższą środę (21 listopada) artyści przedstawią kolejną premierę. Tym razem będzie to spektakl pt. „Widowisko”, którego scenariusz został oparty na „Dziadach” – arcydziele teatru romantycznego. Mimo niezwykle trudnej materii dramatu młodzi aktorzy starają wydobyć z tekstu Mickiewicza to, co w nim ponadczasowe i ważne także dla ludzi żyjących w XXI wieku. Zespół z II LO proponuje widzowi zanurzenie się w niezwykłą, poetycką rzeczywistość listopadowej nocy, w której może zdarzyć się tak wiele.

Scenariusz przedstawienia został napisany przez Rafała Wrotkowskiego. Opracowaniem scenografii i plakatu do „Widowiska” zajął się Cezary Misiurski. Cała reszta to już praca uczniów II LO.

Na scenie będzie można zobaczyć dwudziestu aktorów, którzy z różną intensywnością, od września 2017 roku pracowali nad spektaklem. Finał tych działań już w przyszłym tygodniu. Premiera odbędzie się w środę (21. 11) o godzinie 18:00, a w czwartek (22. 11) i piątek (23. 11) występy popremierowe, także o 18:00. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Na chętnych czekają bezpłatne, numerowane wejściówki, które można odbierać w sekretariacie szkoły. Wejście na spektakl będzie możliwy tylko za ich okazaniem.

Więcej informacji nie tylko o spektaklu na stronie internetowej: https://www.facebook.com/scena44/

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (6844).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.