SCENA 44 zaprasza na „Widowisko”

Na premierę spektaklu opartego na „Dziadach” pt. „Widowisko” zapraszają uczniowie II LO. Sztuka zostanie wystawiona 21 listopada.Mimo niezwykle trudnej materii dramatu młodzi aktorzy starają wydobyć z tekstu Mickiewicza to, co w nim ponadczasowe i ważne także dla ludzi żyjących w XXI wieku.

SCENA 44. to projekt teatralny uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie. Grupa działa od marca 2016 roku, a w jej skład wchodzą uczniowie II LO, dlatego jej kształt zmienia się co roku, w zależności od tego, kto chce zająć się na poważnie szeroko pojętymi działaniami teatralnymi. Obecnie w zespole działa około 30 osób.

Już w najbliższą środę (21 listopada) artyści przedstawią kolejną premierę. Tym razem będzie to spektakl pt. „Widowisko”, którego scenariusz został oparty na „Dziadach” – arcydziele teatru romantycznego. Mimo niezwykle trudnej materii dramatu młodzi aktorzy starają wydobyć z tekstu Mickiewicza to, co w nim ponadczasowe i ważne także dla ludzi żyjących w XXI wieku. Zespół z II LO proponuje widzowi zanurzenie się w niezwykłą, poetycką rzeczywistość listopadowej nocy, w której może zdarzyć się tak wiele.

Scenariusz przedstawienia został napisany przez Rafała Wrotkowskiego. Opracowaniem scenografii i plakatu do „Widowiska” zajął się Cezary Misiurski. Cała reszta to już praca uczniów II LO.

Na scenie będzie można zobaczyć dwudziestu aktorów, którzy z różną intensywnością, od września 2017 roku pracowali nad spektaklem. Finał tych działań już w przyszłym tygodniu. Premiera odbędzie się w środę (21. 11) o godzinie 18:00, a w czwartek (22. 11) i piątek (23. 11) występy popremierowe, także o 18:00. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych. Na chętnych czekają bezpłatne, numerowane wejściówki, które można odbierać w sekretariacie szkoły. Wejście na spektakl będzie możliwy tylko za ich okazaniem.

Więcej informacji nie tylko o spektaklu na stronie internetowej: https://www.facebook.com/scena44/