W dziale | - Polecamy -, Fakty

Szkoła Podstawowa nr 1 świętowała

Opublikowany 20.11.2018

Szkoła Podstawowa nr 1 już oficjalnie nosi imię ks. Jana Twardowskiego. Wczoraj (20 listopada) szkoła hucznie świętowała to wydarzenie w ramach obchodów swojej setnej rocznicy.

Uroczystości rozpoczęły się w od mszy świętej w Bazylice św. Anny podczas, której został poświęcony nowy sztandar z wizerunkiem ks. Jana Twardowskiego. – Pragnę abyście szli przez życie z humorem jak ks. Twardowski. Jego osoba uczy nas aby życie przeżywać z dystansem do siebie – mówił ks. kan. proboszcz Andrzej Juźko. Kazanie wygłosił kanclerz kurii lubelskiej ks. dr Krzysztof Kwiatkowski.
Następnie cała społeczność szkolna zgromadziła się w budynku szkoły. Było symboliczne wbicie gwoździ do sztandaru, okolicznościowy tort oraz występy artystyczne uczniów.

Oprócz przykładu nauczycieli, rodziców potrzebny jest przykład patrona, który rzeczywiście żył, pokazywał jak należy postępować – mówił podczas uroczystości Eugeniusz Pelak, wicekurator lubelski.

Gratulacje i życzenia na ręce dyrekcji szkoły złożyli między innymi burmistrz Janusz Bodziacki oraz Andrzej Zieliński, dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

fot. Katarzyna Wójcik. Pełna galeria zdjęć na naszym profilu facebookowym.

Autor:

<- zobacz inne artykuły tego autora (7357).


Skontaktuj się z autorem

Pozostaw opinię

Musisz być zalogowany/a, aby móc komentować.