Szkoła Podstawowa nr 1 świętowała

Szkoła Podstawowa nr 1 już oficjalnie nosi imię ks. Jana Twardowskiego. Wczoraj (20 listopada) szkoła hucznie świętowała to wydarzenie w ramach obchodów swojej setnej rocznicy.

Uroczystości rozpoczęły się w od mszy świętej w Bazylice św. Anny podczas, której został poświęcony nowy sztandar z wizerunkiem ks. Jana Twardowskiego. – Pragnę abyście szli przez życie z humorem jak ks. Twardowski. Jego osoba uczy nas aby życie przeżywać z dystansem do siebie – mówił ks. kan. proboszcz Andrzej Juźko. Kazanie wygłosił kanclerz kurii lubelskiej ks. dr Krzysztof Kwiatkowski.
Następnie cała społeczność szkolna zgromadziła się w budynku szkoły. Było symboliczne wbicie gwoździ do sztandaru, okolicznościowy tort oraz występy artystyczne uczniów.

Oprócz przykładu nauczycieli, rodziców potrzebny jest przykład patrona, który rzeczywiście żył, pokazywał jak należy postępować – mówił podczas uroczystości Eugeniusz Pelak, wicekurator lubelski.

Gratulacje i życzenia na ręce dyrekcji szkoły złożyli między innymi burmistrz Janusz Bodziacki oraz Andrzej Zieliński, dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

fot. Katarzyna Wójcik. Pełna galeria zdjęć na naszym profilu facebookowym.