Dworek Arkadia – poznaj urocze miejsce w okolicy Lublina

Mieszkańcy dużych miast często z chęcią pragną odpocząć raz na jakiś czas na sielskich wiejskich terenach. Kiedy wielkomiejski szum zmieniamy na odgłosy ptaków czujemy przypływ pozytywnych emocji, a te świetnie oddziałują także na procesy myślowe i postrzeganie rzeczywistości. W niedalekiej odległości od Lublina znajduje się Dworek Arkadia, którego bogata oferta pozwoli nam rozkoszować się klimatem lubelskiej wsi podczas organizowanych tam wydarzeń. Dowiedz się więcej o tym miejscu i zachwyć okoliczną atmosferą.

Gdzie znajduje się Dworek Arkadia?

Dworek Arkadia zbudowano na jednej z sielskich wsi Lubelszczyzny – w Piotrowicach w gminie Strzyżewice. Obiekt oddalony jest około 21 km w kierunku południowym od centrum Lublina, a dojazd stamtąd do Arkadii jest naprawdę przyjemny i szybki. Zaledwie w pół godziny możemy przenieść się z centrum głośnego i dynamicznego Lublina w otoczenie drzew, pól i łąk, przez które wije się rzeka Bystrzyca. Dworek Arkadia zlokalizowany jest na skraju parku, którego piękne zadrzewienia potęgują pozytywny odbiór uroczego obiektu.

Charakterystyka Dworka Arkadia

Dworek Arkadia oprócz wyjątkowej okolicy i pięknej bryły zewnętrznej może pochwalić się również bardzo funkcjonalnym wnętrzem, które zostało wykończone z gustem i smakiem. Wewnątrz dworka znajdziemy dwie sale – Kryształową oraz Balową, w których można zorganizować niezapomnianą uroczystość nawet dla 500 osób. Wystawne sale z pewnością okażą się wspaniałym miejscem do organizacji różnych wydarzeń – od ślubów, które wyjątkowo często mają tutaj miejsce, przez chrzciny, różnego rodzaju rocznice, a także konferencje naukowe i biznesowe.

Oprócz gustownie urządzonych sal możemy skorzystać tu również z oferty gastronomicznej oraz noclegowej, co stanowi ogromne ułatwienie w przypadku organizacji przyjęć. Obiekt dysponuje 12 pokojami, w których może przyjąć łącznie 30 gości, a każdy z nich traktowany jest z najwyższą dbałością i szacunkiem, dzięki czemu pobyt tutaj będzie wprost niezapomniany. Odczucie pełni relaksu i odprężenia jest tu dodatkowo potęgowane przez wspomniany otaczający dworek park, który jest parkiem zabytkowym, brzmiącym ptasim śpiewem i kojącym szumem liści. Pokoje urządzone są przytulnie, we wnętrzach na pewno poczujemy się wspaniale i w doznamy pełni odpoczynku. Doba hotelowa w Dworku Arkadia w Piotrowicach koło Lublina trwa od godziny 14:00 do godziny 12:00, co w przypadku uczestnictwa w przyjęciu pozwala idealnie się do niego przygotować oraz solidnie po nim odpocząć. Śniadania serwowane są w hotelowej restauracji od godziny 9:00 do 11:00.

Obiekt posiada również restaurację, a samo miejsce jest popularne w kręgach lubelskich. Myśląc o organizacji wystawnej kolacji lub niezapomnianego przyjęcia warto zwrócić uwagę właśnie na ofertę Dworku Arkadia. Wielu uważa, że sam wystrój restauracji jest jednym z najpiękniejszych w okolicy Lublina, o czym świadczy zainteresowanie organizowaniem tu wydarzeń. Kluczową rolę odgrywa w restauracji oczywiście kuchnia oraz umiejętności kulinarne kucharza, a te stoją tutaj na najwyższym poziomie. Wyśmienite potrawy oraz indywidualne dostosowanie do potrzeb i preferencji gości restauracji, pozwala skomponować wykwintne menu, które wiąże elegancję z tradycyjną, wspaniałą polską kuchnią. Dworek Arkadia nie odbiega od dziedzictwa polskiej kuchni oraz nawiązań do pięknej architektury, dzięki czemu każdy gość odbywającego się tutaj wydarzenia poczuje się po królewsku.

Jakie przyjęcie warto zorganizować w Dworku Arkadia?

Dostojność miejsca, jakim jest Dworek Arkadia w Piotrowicach pozwala na szerokie pole do organizacji różnego rodzaju przyjęć i wydarzeń. To miejsce zdecydowanie sprawi, że każde wydarzenie będzie niezapomniane, a goście dzięki obsłudze i gustownym wnętrzom poczują się tu wspaniale. Aby poznać pełną ofertę obiektu i bliżej przyjrzeć się dworkowi kliknij tutaj.

Dworek Arkadia to jedno z idealnych miejsc w okolicy Lublina i na całej Lubelszczyźnie do organizacji wesel. Chętnie wybierają je pary młode, właśnie ze względu na weselną ofertę – bogatą, wyjątkową i niezapomnianą. Przyjęcie weselne można zorganizować tutaj w jednej z sal – mogącej pomieścić 350 osób Sali Balowej lub Sali Kryształowej o pojemności 150 osób. Goście opcjonalnie mają tu do dyspozycji wspomniane miejsca noclegowe, a komponowane przed wydarzeniem menu weselne składa się z wyśmienitych wyszukanych dań kuchni międzynarodowej oraz tradycyjnej polskiej kuchni. W ofercie weselnej Dworku Arkadia znajdziemy oprócz menu i wspaniałych sal podstawowe udekorowanie przestrzeni, powitanie nowożeńców chlebem i solą, wino musujące dla gości na rozpoczęcie przyjęcia, smakowite lustro owoców oraz apartament dla nowożeńców. Ponadto obsługa obiektu służy bezcenną pomocą podczas organizacji tak ważnego i nieco stresującego wydarzenia, jakim jest przyjęcie weselne. Doświadczenie i opanowanie z pewnością pozwolą na idealne zaplanowanie i realizację tego dnia wspólnymi siłami.

Obiekt wybierany jest też chętnie przez gości zainteresowanych organizacją innych przyjęć – tych dużych oraz kameralnych. Mowa tutaj na przykład o celebrowaniu wydarzeń dla najmłodszych członków rodzin – chrztów, roczków i komunii. Te w otoczeniu lokalnej natury będą na pewno niezapomniane. Również myśląc o różnego rodzaju rocznicach i jubileuszach warto wybrać właśnie to miejsce.

Charakter dworku sprawia, że to jednocześnie idealne miejsce do organizowania imprez firmowych, a także konferencji naukowych i biznesowych. Sielska okolica, pełna przyrody i spokoju zdecydowanie przyjemnie wpłynie na procesy kreatywne.

Artykuł partnera